City slavio kod neambicioznog Bournemoutha i ostao bez De Bruynea i Stonesa, drama na Old Traffordu

Mihaela Bradovski • subota, 02.03.2019.
City slavio kod neambicioznog Bournemoutha  i ostao bez De Bruynea i Stonesa, drama na Old Traffordu

U poslijepodnevnom programu 29. kola Premier lige u akciji su bila oba kluba iz Manchestera i oba su upisala pobjedu. City u kostima kod Bournemoutha, a United kod kuće protiv Southamptona...

Manchester City ponovno je na vrhu Premier lige nakon što je s 1:0 u gostima svladao Bournemouth. Pobjeda je vrlo bitna, ali ono što Pepa Guardiolu svakako može brinuti su ozljede Kevina de Bruynea i Johna Stonesa koji su ranije završili susret.

Bournemouth se pokazao kao apsolutno nemoćan i neambiciozan protivnik, nije imao nijedan pokušaj prema golu, uglavnom je bio zabunkeriran i nadao se da gosti neće probiti taj bedem, ali uspio je Riyad Mahrez u 55. minuti.

Embed from Getty Images

Puno zanimljivija i kvalitetnija utakmica odigrana je na Old Traffordu gdje je domaćin u pravoj drami slavio s 3:2 protiv Southamptona. Gosti su poveli, domaćin je došao do preokreta, Southampton se opet vratio, ali Romelu Lukaku donio je pobjedu domaćinu.

Nakon prvih 45 minuta Ole Gunnar Solskjaer nije mogao biti zadovoljan jer su gosti imali prednost golom Valeryja iz 26 minute.

Međutim u drugom dijelu, već u prvih 15 minuta, domaćin je došao do preokreta pogocima Pereire i Lukakua. Činilo se da je United vratio kontrolu na svoju stranu, ali Ward-Prowse u 75. minuti poravnava na 2:2.

Već se činilo da će susret završiti remijem, no krasnim pogotkom Lukakua United je ipak došao do pobjede. Lukaku je zabio u 88. minuti, Pogba je u sudačkoj nadoknadi imao i kazneni udarac, ali pucao je loše i Angus Gunn obranio je njegov pokušaj.

Brighton je na svom stadionu s 1:0 bio bolji od već otpisanog Huddersfielda pogotkom Florina Andonea u 79. minuti, a u teškoj situaciji je i dalje Cardiff koji je izgubio s 2:0 kod Wolverhamptona golovima Jote i Jimeneza u prvih 18 minuta.