Premiership, 29. kolo, 03.03.2019, 15:05 h
Fulham 1:2 Chelsea
Chelsea

Kepa se vratio u prvih 11, Chelsea slavio kod susjeda s Craven Cottagea

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2019.

Chelsea je povezao dvije prvenstvene pobjede slaveći u gostima kod Fulhama s 2:1. Na vratima gostiju ponovno je bio Kepa Arrizabalaga koji se tako vratio poslije utakmice hlađenja...

Proteklih dana više se pričalo o tome koliko će trajati "hlađenje" Kepe i kada ga se ponovno može očekivati na vratima, nego o samoj igri i ostalim stvarima vezanim uz dvoboje. Sada je ta priča završena, Kepa je propustio prošli dvoboj protiv Tottenhama, ali vratio se protiv Fulhama.

Očekivano, reakcije su bile različite i dok je dio navijača to pozdravio, bilo je dosta i onih koji su smatrali kako je na vratima trebao biti Willy Caballero, a da kepa ne zaslužuje tako brzo povratak na teren.

Kako god, igrao je i bio jedan od važnijih aduta Chelseaja na putu do pobjede. U nekoliko navrata bio je na iskušenju i dobro je reagirao.

Embed from Getty Images

Gosti su do vodstva stigli u 20. minuti kada je Azpilicueta odlično ubacio, a Gonzalo Higuain zabio za vodstvo.

Kepa je spašavao u 26. minuti kada je sjajno obranio pokušaj Mitrovića, ali nakon kornera Fulham ipak dolazi do poravnanja golom Caluma Chambersa.

Samo četiri minute kasnije Chelsea vraća prednost na svoju stranu, ovaj put lijepo je pucao Jorginho i u biti donio pobjedu Chelseaju.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, Fulham se žestoko borio i stvorio velike probleme Chelseaju, ali do pogotka za novo poravnanje nije došao. Mateo Kovačić ušao je u igru u 68. minuti umjesto Jorginha.