Dan preokreta u Premiershipu: Tottenham pao u Southamptonu, Newcastle okrenuo 0:2

Branimir Korać • subota, 09.03.2019.

Subotnji program 30. kola Premiershipa donio je nekoliko zanimljivih dvoboja i četvrtu uzastopnu utakmicu bez pobjede za Spurse. Tottenham je ovaj put poražen u Southamptonu...

Tottenham je dosta pao u formi i od borbe za naslov došao je do toga da će u narednim kolima grčevito pokušavati zadržati treće mjesto. Četvrto kolo zaredom ostao je bez pobjede, ovaj put u gostima kod Southamptona koji je nastavio preporod nakon dolaska na klupu Austrijanca Hasenhüttla.

Ovdje su Spursi vodili golom Harryja Kanea od 26. minute, ali u zadnjih 15 minuta domaćin je posve okrenuo susret. Prvo je Valery u 76. minuti poravnao, a onda je pet minuta kasnije Ward-Prowse zabio za pobjedu domaćina. Spursi su bili lišeni pomoći Mauricija Pochettina s klupe, on je odrađivao prvu od dvije utakmice suspenzije i to prvu baš protiv svog bivšeg kluba.

Newcastle je bio u velikim problemima protiv Evertona i gubio s 2:0, ali je uspio u drugom poluvremenu napraviti preokret. Osim što su domaćini bili u zaostatku, promašili su i penal te je sve govorilo kako idu u novi poraz, ali od 65. minute situacija se počela mijenjati.

Everton je u prvih pola sata poveo golovima Calvert-Lewina i Richarlisona, Ritchie na drugoj strani nije iskoristio penal i domaći igrači zvižducima su ispraćeni u svlačionicu. U nastavku posve drugačija slika. U 65. minuti Rondon je smanjio zaostatak, a onda je u zadnjih deset minuta Perez s dva gola donio potpuni preokret domaćinu.

Brighton je u gostima s 2:1 bio bolji od Crystal Palacea u susretu u kojem je domaćin bio bolji, ali za razliku od gostiju nije koristio svoje prilike. Murray i Knockaert donijeli su pobjedu gostima, a Luka Milivojević zabio je iz penala jedini gol za domaćina.

Cardiff je došao do važne pobjede u borbi za opstanak, na svom stadionu svladao je West Ham s 2:0 golovima Hoiletta i Camarase, već otpisani Huddersfield poražen je kod kuće od Bournemoutha istim rezultatom uz golove Wilsona i Frasera, a Leicester je s 3:1 sredio Fulham. Rodgersovoj momčadi sva tri boda donio je Jamie Vardy s dva gola i zadnjih 15 minuta susreta.