Premiership, 30. kolo, 09.03.2019, 18:30 h
Manchester City 3:1 Watford
Watford

Ekspresni Sterlingov hat-trick drži Manchester City na vrhu ljestvice

Branimir Korać • subota, 09.03.2019.

Manchester City ostaje na vrhu Premier lige pobjedom protiv Watforda 3:1, a junak domaćina bio je Raheem Sterling koji je zabio tri gola u razmaku od 13 minuta...

Manchester City nije dopustio iznenađenje u 30. kolu Premier lige i upisao je domaću pobjedu protiv Watforda. City je odradio posao prema očekivanjima, bilo je dovoljno da malo pritisne gas početkom drugog poluvremena i riješi pitanje pobjednika.

Za razliku od Liverpoola koji je imao dosta šarene rezultate u zadnjih mjesec dana, City je već neko vrijeme u vrlo dobroj formi i iz tog razloga se i nalazi na vrhu ljestvice.

U ovaj susret ušao je ozbiljno, lomio je otpor gostiju 45 minuta, a onda je završio posao. U prvom dijelu domaćin je propustio nekoliko vrlo dobrih prilika, no onda je riješio pitanje pobjednika.

Embed from Getty Images

Tek što se ponovno krenulo s centra, nakon nekih 40 sekundi igre, odlična dubinska lopta ubačena je u kazneni prostor, čini se kako je ona bila više namijenjena Agüeru koji nije stigao do nje, došao je Sterling i poslao je u mrežu. Argentinac ju je lagano skrenuo prsima prema Sterlingu što znači i da gol nije trebao biti priznat zbog Sterlingovog zaleđa.

Pet minuta kasnije već je bilo 2:0. Mahrez je s desne strane kroz peterac proigrao samog Sterlinga koji šalje loptu u praznu mrežu.

Svaku nadu gostiju da se možda i mogu nekim čudom vratiti, ubio je Serling svojim trećim golom kada je u 59. minuti Silva odlično asistirao, Sterling još jednom bio prebrz, došao do vratara i zabio za 3:0.

Gosti su uspjeli smanjiti na konačnih 3:1 golom Deulofeua u jednom od svojih vrlo rijetkih napada.