Barcelona 3:1 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Nesebični Rakitić pripremio Suarezu pogodak za potvrdu Barcelonine pobjede

Branimir Korać • subota, 09.03.2019.

Barcelona je stigla do očekivane pobjede protiv Raya Vallecana iako se sredinom prvog poluvremena našla u rezultatskom zaostatku. Do kraja susreta ipak je došla do preokreta i pobjede...

Rayo Vallecano zaprijetio je iznenađenjem na Camp Nouu, ali to je trajalo samo 15-ak minuta. Barcelona se vratila u susret i rezultatski i nakon toga napravila je potpuni preokret.

Prva dva pogotka pala su nakon obrambenih propusta na obje strane. Prvo je Barcelonina obrana loše reagirala u kontranapadu gostiju De Tomas je vukao loptu i bio sam protiv trojice braniča, no uspio je pucati s nekih 17 metara i zabiti za vodstvo.

Barcelona je nakon toga pritisnula i krenula po poravnanje te do njega i stigla u 38. minuti. Messi je izveo slobodan udarac, obrana gostiju potpuno je zaboravila na Piquea koji zabija glavom za poravnanje na 1:1. Embed from Getty Images

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na preokret. Već u 50. minuti Semedo je nepotrebno srušen u 16 metara, dosuđen je kazneni udarac koji Messi u svom 800. nastupu u karijeri pretvara u pogodak.

Pitanje pobjednika i definitivno je riješeno u 82. minuti kada je Barcelona odigrala krasnu akciju, Ivan Rakitić dobio je loptu u kaznenom prostoru, došao do vratara, ali onda je krasno uočio Luisa Suareza, vratio mu loptu, a on ju je pospremio u praznu mrežu.

Rakitić nije bio u početnih 11, u igru je ušao u 80. minuti umjesto Philippea Coutinha.