Premiership, 30. kolo, 10.03.2019, 13:00 h
Burnley

Liverpool pobjedom protiv Burnleyja drži korak s Manchester Cityjem

Jan Šneler • nedjelja, 10.03.2019.

U 30. kolu engleske Premierlige, Liverpool je odličnom igrom došao do slavlja protiv Burnleyja i nastavio pratiti Manchester City za kojim zaostaje bod...

Nastavlja se neizvjesnost u Premierligi. Nakon jučerašnje pobjede Manchester Cityja, danas je do nova tri boda došao i Liverpool. Osam kola do kraja, borba za naslov je posve otvorena. Redsi su relativno rutinski došli do slavlja te sada svu energiju usmjeruju prema srijedi kada ih očekuje uzvratni susret osmine finala Lige prvaka protiv Bayerna.

Gosti su šokirali Liverpool već nakon nekoliko minuta. Korner je izveo Ashley Westwood i direktnim udarcem pogodio za 0:1. Nevjerojatna je činjenica da Andre Marriner i njegovi pomoćnici nisu vidjeli očigledni prekršaj nad vratarem Allisonom kojega su dvojica igrača blokirali, a jedan mu se čak naslonio na rame. Nakon jučerašnjih grešaka na utakmici Manchester Cityja i Watforda, jasno je da je vrijeme za VAR jer su ovo kardinalne greške kakve se ne mogu vidjeti na niželigaškim stadionima.

Burnley je vodio, ali po igri nije pokazivao da ima ambicije za nešto više. Griješili su gosti, nisu uspijevali povezati linije i nije trebalo dugo vremena proći da Liverpool izjednači. U 19. minuti, Roberto Firmino je zabio za 1:1 i poravnao rezultat. Redsi su igrali sve bolje i dominirali terenom.

Nakon niza prilika, u 29. minuti Sadio Mane natrčao je na odbijenu loptu i zabio za 2:1. Gostiju nije bilo nigdje, no Liverpool nije uspio dodatno povećati vodstvo. U nastavku susreta vidjeli smo nastavak dominacije domaćeg sastava, ali bez izraženih prilika.

Embed from Getty Images

Najbolju šansu imao je Firmino u 53. minuti, no pucao je pored gola. Gosti su se još više branili i bili potpuno bezopasni na gol Redsa u prvih petnaestak minuta nastavka. Konačno, Liverpool je naplatio dominaciju u 68. minuti i praktički riješio pitanje pobjednika.

Ponovno je na pravom mjestu bio Firmino koji je zabio svoj drugi pogodak na susretu i donio svojoj momčadi vodstvo od 3:1. Iako su riješili pitanje pobjednika, domaći su nastavljali s napadima, a dobre prilike imali su Jordan Henderson i Mohamed Salah.

Iako se susret primirio, u sudačkoj nadoknadi vidjeli smo još dva pogotka. Prvo je zaostatak smanjio Johann Gudmundsson iz jedinog udarca kojeg su gosti imali u drugom dijelu, da bi samo dvije minute nakon Daniel Sturridge postavio konačnih 4:2.

Što se tiče Dejana Lovrena, hrvatski stoper proveo je cijeli susret na klupi za pričuve, ali sama činjenica da je bio u zapisniku govori da je spreman te bi mogli očekivati njegov nastup u srijedu protiv Bayerna.