Inter slavio, Brozović se ozlijedio, Torino preokrenuo

Petar Jenjić • nedjelja, 10.03.2019.

Odigrane su još tri utakmice 27. kola talijanske Serie A. Inter je na domaćem terenu bio bolji od SPAL-a, a utakmicu po dobrom neće pamtiti Marcelo Brozović koji je igru napustio u završnici prvog poluvremena. Torino je preokretom stigao do pobjede kod Frosinonea, dok je Atalanta slavila u gostima kod Sampdorije...

Nakon poraza od Cagliarija nogometaši Intera vratili su se pobjedama, a danas su na San Siru svladali SPAL s 2:0 te tako upisali 15. slavlje ove sezone kojim barem privremeno dolaze na šest bodova prednosti ispred Rome koja je na petom mjestu. S druge strane, gostima je ovo šesta uzastopna utakmica bez pobjede.

Nismo previše vidjeli od Intera u prvom poluvremenu, a da bi stvar bila još gora Marcelo Brozović zbog ozljede je bio prisiljen napustiti igru. Umjesto hrvatskog nogometaša u igru je ušao Candreva.

SPAL je posustao u 68. minuti susreta. Lautaro je pokušao proigrao Candrevu, no lopta se odbila ravno do Mattea Politana koji se nalazio malo unutar kaznenog prostora te imao sasvim dovoljno prostora da uputi udarac koji završava u mreži.

Kako ne bi bilo pitanja oko konačnog pobjednika pobrinuo se Roberto Gagliardini u 78. minuti. Zanimljivo, Inter je posljednjih osam golova na domaćem terenu postigao u drugom poluvremenu.

Što se tiče ostalih hrvatskih igrača, Šime Vrsaljka nema u sastavu zbog ozljede, dok je Ivan Perišić utakmicu odgledao s klupe. Lorenzo Šimić također nije nastupio za gostujuću momčad.

Sedmu uzastopnu utakmicu Torino ne zna za poraz, a danas je upisao treću pobjedu u nizu. Na gostovanju kod Frosinonea bio je u zaostatku od 1:0, no uspio je okrenuti rezultat i slavili po 11. puta ove sezone.

Prvi pogodak na susretu stigao je u 42. minuti kada je Luca Paganini najbolje je reagirao nakon kornera i glavom zatresao mrežu Torina čija je brojka bez primljenog pogotka tako stala na 599 minuta.

Igrala se 56. minuta kada je Torino stigao do poravnanja, ubacio je Iako Falque iz slobodnog udarca, a Andrea Belotti glavom skrenuo loptu u gol. Isti je igrač zatresao mrežu u 78. minuti nakon što mu je loptu glavom spustio Ola Aina. Talijan je s pet metara lakoćom poentirao.

Borbu za šesto mjesto s Torinom vodi Atalanta koja je danas stigla do druge pobjede u nizu. Na gostovanju kod Sampdorije upisala je pobjedu od 2:1, ukupno 13. ove sezone.

Atalanta je povela nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu kada je Josip Iličić lijepo proigrao Duvana Zapatu u kazenom prostoru. Napadač gostiju uspio se izboriti za malo prostora pored suparničkog braniča i ugurati loptu u mrežu. Bio mu je to 11. pogodak na gostovanjima u Serie A ove sezone čime se izjednačio s Harryjem Kaneom i Leom Messijem što se tiče ostalih Liga petica.

Sampdoria je do izjednačenja stigla u 67. minuti kada je Gaston Ramirez izborio kazneni udarac, a sigurno ga realizirao Fabio Quagliarella. Međutim, slavlje domaće momčadi trajalo je tek deset minuta kada je Robin Gosens vratio Atalantu u vodstvo.

Mario Pašalić ušao je u igru u 73. minuti za pobjedničku momčad.