La Liga, 27. kolo, 10.03.2019, 20:45 h
Valladolid
Valladolid 1:4 Real Madrid
Real Madrid

Sjajan gol Modrića potvrdio visoku pobjedu Real Madrida u kaotičnom susretu u Valladolidu

Branimir Korać • nedjelja, 10.03.2019.

Luka Modrić stavio je točku na i u Valladolidu gdje je Real Madrid svladao imenjaka s visokih 4:1. Domaćinu su u prvom poluvremenu poništena dva gola i promašio je penal...

Real Madrid preživio je gostovanje u Valladolidu iako nikome od Madriđana nije bilo svejedno u prvih pola sata. Tri uzastopna poraza, ispadanje iz Lige prvaka, Kupa kralja i borbe za naslov prvaka, sve to u samo tjedan dana, definitivno su morali ostaviti traga na momčadi, a vidjelo se to u početnim minutama.

U prvih 20 minuta Sergiju Guardioli nisu opravdano priznata dva pogotka zbog zaleđa, a kod oba je pomogao VAR, dok je domaćin još promašio i penal u 14. minuti, točnije Ruben Alcaraz je pucao loše.

U 29. minuti napokon je domaćinu priznat pogodak. Guardiola je ovaj put bio asistent, a loptu je u mrežu proslijedio Marokanac Tuhami.

No kratko je trajalo zadovoljstvo domaćina, već u 34. minuti dosta loše reagirao je u skoku vratar Masip lopta je došla do Varanea koji je iz blizine šalje u mrežu.

Madriđani nisu igrali dobro, a opustili su se tek u nastavku susreta. U 50. minuti dosuđen je kazneni udarac za njih kada je Oscar Plano nepotrebno napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a Benzema je zabio za preokret.

Benzema je ubrzo zabio još jedan gol, a u završnici susreta Luka Modrić zaključio je priču, krasno se oslobodio čuvara, jednim driblingom izbacio ga je iz igre i onda iskosa sa sedam-osam metara pogodio za konačnih 1:4.

Inače od 80. minute Real Madrid igrao je s igračem manje zbog drugog žutog kartona Casemira, a u domaćoj momčadi priliku je od 72. minute dobio Duje Čop.