Roma 2:1 Empoli
Empoli

Roma izdržala u završnici s igračem manje i stigla do pobjede protiv Empolija

Petar Jenjić • ponedjeljak, 11.03.2019.

Nogometaši Rome uspješno su zaključili 27. kolo Serie A pobjedom na domaćem terenu protiv Empolija 2:1, iako nije bilo lako kako su možda priželjkivali...

Roma je ugostila Empoli u sklopu 27. kola talijanske Serie A te stigla do 13. pobjede sezone. Slavila je rezultatom 2:1, iako su gosti ostavili dobar dojam. Domaćin je ostao s igračem manje u 80. minuti, gosti su opasno prijetili i tražili izjednačenje, no do njega nisu došli.

Igrala se deveta minuta kada je domaća momčad stigla do vodstva - i to na kakav način. Stephan El Shaarawy izborio se za loptu na dvadesetak metara od protivničkog gola i sjajnim udarcem neobranjivo pogodio sami kut. Vratar Empolija nije imao šanse.

Međutim, samo četiri minute kasnije Empoli je izjednačio. Činilo se kako neće biti opasnosti za gol Rome nakon jednog slobodnog udarca, no jednu je visoku loptu Juan Jesus glavom nespretno skrenuo u vlastitu mrežu.

Do kraja poluvremena Roma se vratila u vodstvo. Bilo je to u 33. minuti kada je Alessandro Florenzi ubacio iz slobodnog udarca, a najviši u skoku bio Patrik Schick koji je pucao glavom i poentirao za 2:1.

Nešto konkretnije prilike u drugom poluvremenu imao je Empoli, no nije uspio doći do novog izjednačenja. U 80. minuti Roma je ostala s igračem manje kada je nakon oštrog prekršaja Alessandro Florenzi zaradio drugi žuti, isključujući, karton.

Činilo se kako je Empoli iskoristio igrača više nakon što je krasno pogodio Rade Krunić s ruba kaznenog prostora. Međutim, tome je prethodilo igranje rukom pa je nakon odluke VAR-a pogodak poništen. Gosti su pokušavali do kraja susreta, no rezultat se više nije promijenio.

U redovima domaće momčadi Ante Ćorić nije nastupio, kao ni Marko Pajač u redovima gostiju.