Roma ponovno kiksala, SPAL do važnih bodova u borbi za opstanak

Mihaela Bradovski • subota, 16.03.2019.

Bez obzira na promjenu trenera, Roma nastavlja s igrama toplo-hladno. U Ferrari je bilo vrlo hladno i Rimljani su poraženi od SPAL-a s 2:1...

Ako je netko mislio da će samom promjenom trenera Roma proigrati i početi pokazivati bolje lice, prevario se. Na gostovanju kod SPAL-a Rimljani su trebali tri boda s kojima bi nastavili bitku za Ligu prvaka, ali odigrali su dosta loše i na kraju upisali poraz 2:1.

I u prvom međusobnom dvoboju u Rimu SPAL je odnio pobjedu, a u Ferrari je od početka susreta Roma izgledala čudno i neraspoloženo. Napadi su bili neorganizirani i SPAL je uspio doći do vodstva bez da su gosti prije toga pošteno zaprijetili.

U 23. minuti Mohamed Fares je zabio za vodstvo SPAL-a nakon ubačaja u 16 metara, obrana Rimljana bila je loše ukopana, vratar Olsen loše postavljen i domaćin je stigao do vodstva.

Koliko su Rimljani bili nervozni, dovoljno govori i događaj s kraja prvog dijela gdje su se na putu prema svlačionici Džeko i Olsen sukobili s domaćim igračima.

U drugom dijelu gosti su uspjeli dosta rano doći do poravnanja. U 53. minuti Džeko je srušen u 16 metara, a Diego Perotti zabio je za poravnanje.

Kratko je trajalo zadovoljstvo gostiju, već tri minute kasnije Juan Jesus srušio je u 16 metara Andreu Petagnu, dosuđen je novi kazneni udarac, a Petagna ga pretvara u pogodak.

Roma je tako izgubila šest bodova u mečevima sa SPAL-om ove sezone što je apsolutno previše ako misli imati neke ozbiljnije planove.

Lorenco Šimić kod SPAL-a je ušao u igru u 84. minuti.