Lyon 3:2 Montpellier
Montpellier

Lyon u pravoj golijadi došao do pobjede protiv Montpelliera

Jan Šneler • nedjelja, 17.03.2019.

U 29. kolu francuske Ligue 1, Lyon je nakon golijade došao do slavlja protiv Montpelliera rezultatom 3:2...

Pobjedom protiv Montpelliera u 29. kolu francuske Ligue 1, Lyon je zadržao treće mjesto i potvrdio šest bodova prednosti ispred Marseillea koji večeras igra u utakmici kola kod PSG-a.

Već u ranoj fazi susreta Lyon je došao do vodstva. U 12. minuti Martin Terrier spretno se snašao nakon odbijene lopte i plasirao je u gol. Desetak minuta kasnije, domaći su mogli povećati prednost, ali udarac Houssema Aouara otišao je pored vratiju.

U 36. minuti gosti dolaze do izjednačujućeg pogotka. Lijepim udarcem iz slobodnjaka Florent Mollet zabio je za 1:1. Par minuta kasnije isti igrač mogao je zabiti za vodstvo gostujućeg sastava, ali ovoga puta Mathieu Gorgelin sjajno brani.

U nastavku susreta, Lyon slično kao i u prvom dijelu vrlo brzo dolazi do ozbiljne prilike. U 49. minuti Nabil Fekir dobro je tukao, ali pored gola. U 58. minuti Moussa Dembele donosi Lyonu ponovnu prednost, a isti igrač mogao je potopiti goste šest minuta kasnije, no nije bio dovoljno precizan.

U 68. minuti, Mollet je došao do novog pogotka za izjednačenje, no Clement Turpin poništio je pogodak zbog zaleđa. Dvije minute kasnije, novu priliku za povećanje vodstva imao je Lyon. Nicolas Cozza je skrivio jedanaesterac, no Fekir puca visoko iznad gola i propada sjajna prilika domaćih.

Ipak, u 86. minuti Lyon je uspio doći do povećanja vodstva i zaključiti susret. Strijelac je bio Aouar koji je mirno plasirao udarac pored nemoćnog vratara. U sudačkoj nadoknadi, Souleymane Camara lijepim pogotkom smanjuje zaostatak Montpelliera i postavlja konačni rezultat.