Prvijenac u najboljem trenutku: Marko Pajač zabio u jednoj od ključnih utakmica u borbi za opstanak

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2019.

U poslijepodnevnom terminu u Serie A Empoli je upisao pobjedu na svom travnjaku protiv Frosinonea i tako došao do velika tri boda u borbi za opstanak...

Vrlo važna utakmica u borbi za ostanak odigrana je u Empoliju gdje je gostovao Frosinone, a domaćin je na kraju slavio s 2:1. S ova tri boda presočio je Bolognu i ponovno je na poziciji koja trenutno znači ostanak u ligi dok je Frosinone još malo gurnut u ponor.

Inače nije bilo previše prilika, a Enpoli je svoje dvije u prvom dijelu iskoristio. Prvo je u 20. minuti Francesco Caputo zabio za vodstvo iz kaznenog udarca koji je ispravno dosuđen nakon što je u 16 metara srušen Farias.

U 38. minuti već je 2:0, Rade Krunić u 16 metara na lijevoj strani pronašao je Marka Pajača koji lijepo puca i zabija za povećanje prednosti. To je Pajaču tek prvi pogodak u karijeri u Serie A i nije mogao doći u važnijem trenutku.

U 70. minuti Luca Valzania samo je postavio konačnih 2:1. Pajač je igrao do 69. minute kada ga je zamijenio Manuel Pasqual.

Atalanta je kiksala na svom stadionu protiv fenjeraša Chieva i odigrala je samo 1:1. Domaćin je bio bolji protivnik, međutim nije stvorio onoliki broj prilika kao što običava i na kraju je ostao na samo jednom postignutom golu.

Da se stvari neće odvijati onako kako su u Atalanti baš očekivali, pokazalo je prvo poluvrijeme koje su gosti riješili u svoju korist golom Meggiorinija u 32. minuti.

U 55. minuti Atalanta je poravnala preko Slovenca Josipa Iličića, no do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao. Mario Pašalić igrao je od 77. minute upravo umjesto Iličića.

Lazio nije kiksao protiv Parme i sve je riješio u nešto više od 20 minuta. Do 22. minute na semaforu je stajalo 0:0, a onda je Adam Marušić zabio za vodstvo. Do odlaska na odmor Luiz Alberto bio je strijelac još dva puta dok je Senad Lulić dodao još jedan gol za ogromnih 4:0 na odmoru. U završnici susreta Sprocati je samo smanjio na konačnih 4:1.

3 - Luis Alberto has been directly involved in three goals (2 goals, 1 assist) against Parma: as many as in his previous 19 Serie A games. Awake. #LazioParma— OptaPaolo (@OptaPaolo) March 17, 2019