Premiership, 31. kolo, 17.03.2019, 15:15 h
Fulham 1:2 Liverpool
Liverpool

Griješili jedni i drugi, Liverpool na kraju slavio za povratak na vrh

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2019.

Liverpool je ponovno na vrhu ljestvice, barem dok Manchester City ne odradi svoj dio posla u 31. kolu. U ovom kolu Redsi su gostovali kod Fulhama i upisali pobjedu 2:1...

Važna tri boda za Liverpool koji si nije smio dopustiti kiks u gostima u Londonu na Craven Cottageu. Fulham je u teškoj situaciji, u velikoj seriji poraza i na predzadnjoj poziciji s 13 bodova zaostatka za 17. mjestom i ništa osim pobjede Liverpoola nije dolazilo u obzir.

Redsi nisu najbolje ušli u susret i imali su dosta problema s kreacijom u prvih 20 minuta. Ipak prva ozbiljnija prilika donijela je i pogodak. U 26. minuti gosti su poveli nakon krasne akcije Manea i Firmina, Senegalac je bio strijelac i Fulham se našao u problemima.

Maneu je ovo bio deveti gol u Premier ligi u 2019. godini čime je na vrhu ljestvice sa Sergijom Agüerom i samo je potvrdio fantastičnu formu.

Do kraja poluvremena pogodaka više nije bilo da bi u drugom dijelu Redsi krenuli po povećanje vodstva. Nakon nekoliko propuštenih prilika, odgovorili su i domaćini, prvo je Ayiteu poništen pogodak zbog zaleđa, zatim je Mane na drugoj strani zatresao gredu da bi odmah odgovorio Fulham poravnanjem. U 74. minuti pogriješio je Virgil van Dijk je pogriješio, loptu je uzeo Ryan Babel i izjednačio.

Srećom za goste odgovor je stigao brzo. U 80. minuti u 16 metara srušen je Mane i dosuđen je kazneni udarac koji James Milner pretvara u pogodak. Inače prekršaju nad Maneom prethodila je pogreška domaćeg vratara koji je loše intervenirao nakon udarca Salaha, a onda je i srušio Manea.

Ostalo je tih 2:1 za goste koji su opasno živjeli, nije im bilo lako, ali bodovi su najbitniji, Dejan Lovren ostao je na klupi.