Inter u velikom milanskom derbiju prekinuo niz pobjeda najvećeg rivala

Branimir Korać • nedjelja, 17.03.2019.

Niz pobjeda Milana je prekinut, a prekinuo ga je gradski rival Inter koji je pak nastavio seriju neporaženosti u milanskom derbiju. U sjajnom dvoboju Inter je slavio 3:2 i tako ujedno preskočio Milan na ljestvici i došao na treće mjesto...

Veliki gradski derbi u Milanu donio je i promjenu na ljestvici te je sada Inter ispred Milana s dva boda više u borbi za Ligu prvaka. U vrlo intenzivnom derbiju s pet pogodaka Inter je konstantno bio u prednosti, Milan se pokušavao vratiti, ali nije uspio. Posljednju veliku priliku na susretu imao je Samu Castillejo čiji je udarac D'Ambrosio požrtvovno blokirao.

Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su na terenu od prve minute, Brozović je igru napustio u 73. kada ga je zamijenio Borja Valero dok je Perišić ostao na travnjaku do samog kraja.

Inter je poveo već u trećoj minuti kada je nakon ubačaja u kazneni prostor sjajno reagirao Lautaro Martinez i glavom idealno poslužio loptu za Matiasa Vecina koji iz blizine rutinski pogađa.

Igralo se vrlo borbeno, vodila se velika bitka za svaku loptu, no do kraja prvog dijela nije bilo nekih većih prilika na obje strane.

Drugo poluvrijeme zato je bilo puno sadržajnije. U 51. minuti Inter je došao do drugog gola. Matteo Politano je centrirao, Stefan de Vrij ostao je potpuno sam u sredini i glavom poslao loptu u mrežu.

Nije se dugo čekalo na odgovor Milana koji je u 57. minuti uspio smanjiti na 2:1 golom Bakayoka.

Niti deset minuta kasnije kazneni udarac za Inter. Politano je bio s loptom, u driblingu je krenuo izvan kaznenog prostora, Castillejo je ispružio nogu, a Politano odmah pao. Igrači Milana žestoko su prosvjedovali tvrdeći kako nije bilo kontakta, ali sudac nije previše razmišljao i Lautaro Martinez je s 11 metara povisio na 3:1.

Milan je još jednom brzo odgovorio, u 71. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru Musacchio je smanjio na 3:2.

Do kraja susreta Milan je pokušavao na sve načine doći do boda, ali nije uspio svladati Samira Handanoviča.