PSG uvjerljivo slavio protiv Marseillea i došao do nevjerojatnih 20 bodova prednosti

Jan Šneler • nedjelja, 17.03.2019.

U 29. kolu francuske Ligue 1, PSG je u velikom voboju protiv Marseillea slavio s 3:1 i došao do 25. pobjede ove sezone. Parižani sada imaju 20 bodova prednosti ispred Lillea (k tome imaju i utakmicu manje!), a gol razlika je nevjerojatnih 86:16...

Iako su praktički već osigurali naslov prvaka Francuske, nogometaši PSG-a vrlo motivirano ušli su u dvoboj protiv Marseillea. Nakon 15 minuta igre, Angel Di Maria došao je do pogotka, no nakon konzultacije s VAR tehnologijom, Antony Gautier razočarao je Parižane.

Utakmica nije imala toliko visoki ritam i domaći su prilično lako kontrolirali napade gostiju. U 25. minuti Thomas Meunier okušao je udarac, ali vratar Marseillea bio je na mjestu.

Činilo se da će se na odmor otići netaknutih mreža, no u drugoj minuti sudačke nadoknade Kylian Mbappé je zabio za vodstvo Parižana. PSG je odigrao sjajnu kontru, stoperi Marseillea ostali su visoko zbog kornera i Mbappé je iskoristio sjajno dodavanje Di Marije te zabio za 1:0.

Kako je prvo poluvrijeme odlično završilo za domaće, jednako tako je drugo sjajno počelo za goste. Već u prvoj minuti nastavka Valere Germain koristi nepažnju domaće obrane i zabija za 1:1.

Marseille ipak nije dugo uživao u izjednačenju jer je već u 55. minuti Di Maria zabio za novo vodstvo PSG-a. Gautier je dugo pregledavao snimku, nastojao se uvjeriti da je gol ispravan i konačno pokazao na centar igrališta. Vrlo brzo, gosti su potpuno potonuli. Još jednu kontru izveo je PSG u 62. minuti, a u pokušaju da izbije loptu Steve Mandanda je na nekih tridesetak metara od gola izletio i rukom blokirao dodavanje Di Marije te direktno spasio svoju momčad primljenog pogotka.

Jasno, kažnjen je za to s crvenim kartonom te je gostujući trener bio prisiljen do kraja susreta igrati s igračem manje. Već u narednoj akciji, Di Maria sjajno izvedenim slobodnjakom s tog mjesta gdje je Mandanda igrao rukom zabija za 3:1 i potpuno potapa goste.

Marseille je bio totalno uzdrman, a kad je tako igrači rade greške. U sudačkoj nadoknadi, kada su svi čekali posljednji sučev zvižduk, Hiroki Sasaki radi prekršaj za kazneni udarac, no na sreću za Marseille, Mbappé nije bio precizan te se rezultat ipak nije promijenio.

Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta za gostujući sastav, a mladi hrvatski stoper nije direktni krivac niti za jedan pogodak.