Premiership, 32. kolo, 30.03.2019, 13:30 h
Fulham 0:2 Manchester City
Manchester City

Manchester City ponovno na vrhu, Fulham slomljen vrlo brzo

Mihaela Bradovski • subota, 30.03.2019.

U prvom susretu subotnjeg programa Premier lige Manchester City lakoćom je slavio u gostima kod skromnog Fulhama s 2:0. Sve je riješeno još u prvom poluvremenu gdje je Fulham mogao i teže stradati...

Vrlo jednostavan posao imao je Manchester City u gostima kod Fulhama. Domaćin nije pokazao gotovo ništa, posebno u prvom poluvremenu City je dominirao i kažnjavao velike pogreške domaće obrane. Već u 18. minuti susreta City je imao 11 udaraca prema golu i jedan postignuti pogodak, a on je stigao nakon velike pogreška domaće obrane.

U petoj minuti Fosu Mensah mekano je i loše dodavao loptu, a Bernardo Silva iskoristio je poklon i odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo City u vodstvo.

Nizale su se prilike za City pa je ubrzo opasno zaprijetio i Kevin De Bruyne koji je dobro pucao, ali Rico je ovaj put bio na mjestu.

Odličnu priliku propustio je i Sterling, zatim je i De Bruyne još jednom zaprijetio kada je izašao sam pred vratara, ali još jednom ga nije nadmudrio, a onda je City povećao prednost.

U 27. minuti nova pogreška domaće obrane, Bryan je izgubio loptu u opasnoj zoni, ona je došla do Bernarda Silve koji odmah pronalazi Agüera, Argentinac ulazi u 16 metara i rutinski zabija za 2:0.

Fulham - Manchester City Rezultati uživo

Nedugo zatim City je tražio kazneni udarac i to s pravom nakon što je Fosu-Mensah srušio u kaznenom prostoru Sterlinga da bi u završnici prvog dijela blizu pogotka bio i Ilkay Gündogan, ali njegov udarac bio je neprecizan.

I u drugom dijelu Rico je bio najzaslužniji što je Fulham izbjegao katastrofu. Još jednu odličnu priliku imao je Sterling, u 60. minuti pucao je snažno, ali Rico i to brani.

Na ulasku u zadnjih deset minuta krasna akcija Cityja, izlazak Kylea Walkera samog pred vratara, snažan udarac i vratnica.

Ostalo je 2:0, Manchester City zasluženo odnosi sva tri boda s Craven Cottagea.