Parma 1:3 Atalanta
Atalanta

Pašalić započeo preokret protiv Parme, Zapata ga zaključio

Petar Jenjić • nedjelja, 31.03.2019.

Nogometaši Atalante slavili su na gostovanju kod Parme s 3:1, a prvi pogodak bio je djelo Marija Pašalića. Ovo je 14. pobjeda gostiju ove sezone kojom su privremeno stigli na peto mjesto...

29. kolo Serie A donijelo je Atalanti novu prvenstvenu pobjedu, 14. ove sezone, kojom će barem na nekoliko sati biti na petom mjestu. Na gostovanju kod Parme slavila je preokretom 3:1, a prvi pogodak za pobjedničku momčadi postigao je Mario Pašalić koji je krenuo u početnoj postavi, a igru napustio u 54. minuti.

Igrala se osma minuta kada je do vodstva stigla Parma. Scozzarella je presjekao jednu loptu i na najbolji mogući način uposlio Gervinha koji se sjurio prema kaznenom prostoru i lakoćom matirao protivničkog vratara.

Gostujuća momčad do poravnanja je stigla u 24. minuti kada je Alejandro Gomez proigrao Marija Pašalića koji se izborio za loptu pored suparničkog braniča i pogodio u bliži kut.

Rezultat se nije promijenio sve do 75. minute kada je Atalanta preokrenula. Bila je to dobra akcija u kojoj je ulogu asistenta imao Timothy Castagne, a loptu u mrežu iz blizine skrenuo Duvan Zapata. 12. je to njegov pogodak u gostima ove sezone u Serie A čime ima najviše u cijeloj ligi.

Rezultat se na semaforu ponovno promijenio u 94. minuti, a ponovno se u strijelce upisao Zapata koji je tako potvrdio pobjedu svoje momčadi.