Vardar svladao Meškov Brest i izborio finale protiv PPD Zagreba

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2019.

Rukometaši makedonskog Vardara drugi su finalisti regionalne SEHA lige, u polufinalu su u zanimljivom susretu svladali Meškov Brest rezultatom 25:23...

Saznali smo i drugog finalista regionalne SEHA lige. Nakon što je PPD Zagreb svladao Nexe, do finala i borbe za titulu stigao je i Vardar koji je u drugom polufinalu svladao Meškov Brest sa 25:23. Tako će se Zagrebaši, nakon Lige prvaka, ponovno obračunati s makedonskom momčadi.

Vardar je startao s vodstvom od 2:0, da bi u osmoj minuti, po prvi i posljednji puta u prvom poluvremenu, Meškov je imao dva gola prednosti (5:3). Serijom 6:1 makedonska je momčad stigla do tri gola viška (9:6), a prednost je nakon 30 minuta igre narasla na četiri pogotka, bilo je 14:10.

Tijekom drugog poluvremena Vardar je održavao prednost, ali polovicom igre u nastavku Meškov dolazi potpuno u egal, a u 46. minuti golom Đorđića prelazi i u vodstvo (19:18). Od zaostatka 21:20 makedonska ekipa u sljedećih pet minuta postiže tri gola. Na semaforu je tada ostalo nešto više od pet minuta do kraja, no Bjelorusi više nisu uspjeli izjednačiti.

Najbolji je u redovima pobjedničke momčadi bio Stojanče Stoilov sa sedam golova uz stopostotan učinak. Igor Karačić dodao je tri gola, koliko je postigao i Ivan Čupić (sva tri iz sedmerca), dok vrijedi izdvojiti i 15 obrana Dejana Milosavljeva.

Nijedan igrač kod poraženih nije postigao više od tri gola, a izdvojit ćemo jedan gol Šime Ivića te 11 obrana Ivana Pešića.