Sjajni Marjan Čakarun doveo Sixt Primorsku na korak do ABA lige

Petar Jenjić • utorak, 02.04.2019.

Košarkaši Sixt Primorske stigli su do pobjede i u drugoj utakmici finala ABA lige, na domaćem parketu ponovno nisu imali problema protiv makedonskog MZT-a...

Na korak od ulaska u ABA ligu stigla je slovenska Sixt Primorska koja je na domaćem parketu upisala još jednu uvjerljivu pobjedu protiv MZT-a. Danas je slavila rezultatom 95:72 te tako stigla do 2-0 u finalnoj seriji.

Kao i u prvoj utakmici, i ovdje smo vidjeli prilično jednosmjerno kretanje rezultata. Nakon prvog poluvremena domaća je momčad imala deset koševa viška (43:33), a ta je prednost na ulasku u posljednjih deset minuta iznosila 21 razlike (68:47). Do kraja susreta ostalo je samo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Primorsku je do pobjede predvodio izvrsni i večeras gotovo nepogrešivi Marjan Čakarun koji je susret zaključio s 26 poena (11/13 za dva, slobodna bacanja 4/5), pet skokova i jednom asistencijom za 27 i pol minuta na terenu. Priključio mu se Marko Jagodić-Kuridža sa 17 koševa, sedam skokova i pet asistencija.

Najbolji je kod gostiju bio Lester Medford s 22 koša, Ive Ivanov dodao je deset poena (4/10 za dva, 0/3 za tricu, slobodna bacanja 2/4), tri skoka i jednu asistenciju za 27 i pol minuta na terenu.