U utakmici s devet golova i igračem manje Bayern slomio otpor drugoligaša

Petar Jenjić • srijeda, 03.04.2019.

Nogometaši Bayerna izborili su polufinale njemačkog Kupa, ali puno teže nego je to bilo očekivano. Susret na Allianz Areni protiv Heidenheima završen je rezultatom 5:4 u utakmici u kojoj je domaća momčad gotovo cijeli susret igrala s igračem manje, ali ipak se u završnici uspjela izvući...

Puno toga mogli smo vidjeti danas u četvrtfinalu njemačkog Kupa gdje se ipak mogao očekivati nešto lakši posao Bayera koji je za protivnika, na domaćem terenu, imao drugoligaša Heidenheima. U utakmici s čak devet golova Bavarci su uspjeli doći do pobjede sa 5:4.

Poveli su Bavaraci vrlo brzo, no isto tako brzo ostali s igračem manje. Okrenuli su gosti zaostatak i poveli s 2:1, da bi u drugom poluvremenu Bayern postigao tri gola te napravio preokret. Heidenheim se nije predavao, uspio je i izjednačiti na 4:4, no domaćin je ipak uspio postići još jedan gol koji ih je doveo do ulaska u polufinale.

Utakmica je dobro krenula za Bayern koji je došao do vodstva u 12. minuti. Iz kornera je ubacio Joshua Kimmich, a na skoku pravovremen Leon Goretzka koji glavom šalje loptu kroz noge protivničkom vrataru.

Prvi problem za Bavarce stigao je tri minute kasnije kada je u izglednoj prilici Niklas Sule startao oštro na protivničkog igrača, a sudac dosudio prekršaj i izravan crveni karton.

Nakon nešto više od polovice igre u prvom poluvremenu gostujuća je momčad došla do izjednačenja. Marc Schnatterer je ubacio s desne strane, a najviši u skoku bio je Robert-Nesta Glatzel i glavom skrenuo u gol.

Asistent za prvi pogodak Heidenheima upisao se u strijelce u 39. minuti krasnim udarcem nakon proigravanja Sebastiana Griesbecka. Tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a Kovač je uoči nastavka u igru uveo Roberta Lewandowskog i Kingsleyja Comana.

Igrala se 53. minuta kada se treneru Bayerna zamjena isplatila. Lewandowski je glavom prebacio loptu za Thomasa Mullera koji ju prima i iz blizine poentira. Samo tri minute kasnije poljski napadač upisao se i u strijelce na proigravanje upravo Mullera.

Poentirao je Bayern i za 4:2, loptu je u mrežu skrenuo Serge Gnabry u 65. minuti nakon jednog ubacivanja iz kornera. Gosti se nikako nisu željeli predati, a to su i potvrdili od 74. do 77. minute kada su postigli dva pogotka i donijeli novu dramu u utakmici.

Oba pogotka postigao je Robert-Nesta Glatzel, prvi je puta krasno pogodio s ruba kaznenog prostora u sami kut, a zatim je bio siguran s linije 11 metara nakon što je Mats Hummels skrivio najstrožu kaznu. Imali su gosti svoje prilike za novi preokret, no kazna je stigla u 84. minuti kada je penal dobio i Bayern, a siguran izvođač bio Lewandowski.