Strasbourg uvjerljiv protiv Reimsa, Montpellier rutinski slavio protiv Guingampa

Jan Šneler • srijeda, 03.04.2019.

Večeras su odigrana još dva susreta 30. kola francuske Ligue 1, a do pobjeda su stigli Strasbourg i Montpellier koji su time još uvijek u šansi za mjesto u europskim natjecanjima...

Još je ostalo svega osam kola do kraja ove sezone francuske Ligue 1, a sve je još uvijek otvoreno. Gotovo je sigurno da je PSG novi prvak i to je u biti sve. Čak i posljednjeplasirani Dijon još uvijek može, iako dosta teško, osigurati ostanak. Upravo zato, svaki susret i svaki osvojeni bod u ovoj završnici od velikog su značaja.

Strasbourg je potopio Reims. Domaći su vrlo ozbiljno shvatili ovaj susret i u potpunosti dominirali. Početak susreta nije tako djelovao. Reims je imao kontrolu na terenu, nekoliko sjajnih prilika, a krajem prvog dijela umalo su dobili i kazneni udarac. U ovom slučaju da nije bilo VAR tehnologije, Reims bi dobio jedanaesterac, no sudac Jeremy Stinat je nakon konzultacije ipak pokazao da nije bilo kaznenog udarca.

U sudačkoj nadoknadi, Strasbourg dolazi u vodstvo. Nuno Da Costa lijepim udarcem glavom pogađa za vodstvo domaćih. Često se kaže kako su primljeni pogoci na kraju prvog i na početku drugog najteži udarci jer djeluju iznimno demotivirajuće. Strasbourg je spojio oba slučaja. Odmah na početku drugog poluvremena Anthony Goncalves lijepo se probio i poentirao za 2:0.

Gosti su bili demoralizirani, a domaći su zabijali. U 69. minuti Goncalves zabija za 3:0, a konačni rezultat postavlja Da Costa pogotkom iz jedanaesterca u 76. minuti.

Do rutinskog slavlja stigao je na svom terenu Montpellier protiv Guingampa. Prvi pogodak djelo je Andyja Delorta iz 22. minute, da bi zasluženo pobjedu domaćih potvrdio Mihailo Ristić u 78. minuti.