Vratio se Icardi i odmah zabio i asistirao Perišiću, Ivan također i među asistentima

Branimir Korać • srijeda, 03.04.2019.

Zanimljivo je bilo u susretima 30. kola Serie A, a Inter je u gostima stigao do visoke pobjede protiv Genoe uz dobar nastup Perišića i povratnika Icardija...

Mauro Icardi vratio se u prvih 11 Intera na gostovanju kod Genoe, a koliko mu je nedostajao pokazao je pogotkom i asistencijom. Zabio je iz penala i asistirao Ivanu Perišiću koji je također dodao jednu asistenciju.

Inter je lako slavio, a do vodstva je došao već u 15. minuti pogotkom Roberta Gagliardinija da bi u 39. minuti Cristian Romero zaradio isključenje, a Inter kazneni udarac koji je izveo Icardi i povisio na 2:0.

U drugom dijelu gosti su povisili na 3:0 već nakon samo devet minuta kada je Icardi krasno proigrao Perišića koji dolazi sam pred vratara i mirno zabija za povećanje vodstva. Točku na i stavio je Gagliardini, Perišić je odlično nabacio, a Gagliardini je postavio konačnih 4:0.

Perišić je odigrao cijelu utakmicu, a Brozovića je u 64. minuti zamijenio Joao Mario.

Napoli je kiksao u gostima kod Empolija i upisao je poraz 2:1. Sada je zaostatak Intera za Napolijem sedam bodova i to već nije nedostižna razlika iako je jasno da će milanski klub teško to dostići.

Empoli je poveo sredinom prvog dijela golom Diega Fariasa da bi u završnici prvog poluvremena Piotr Zielinski poravnao na 1:1. Ipak u drugom dijelu domaćin dolazi do novog pogotka, ovaj put strijelac je bio Giovanni di Lorenzo za konačnih 2:1.

Marko Pajač na travnjaku je proveo 92 minute, a zamijenio ga je Luca Antonelli.

Neočekivani poraz upisao je Lazio koji je gostovao u Ferrari kod SPAL-a i izgubio 1:0 golom Andree Petagne iz kaznenog udarca.

Frosinone si je probudio malu nadu u opstanak pobjedom 3:2 protiv Parme. Odvijala se prava drama u Frosinoneu gdje je domaćin zabio debelo u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca nakon višeminutnog pregledavanja snimke. Dva puta Frosinone je vodio, dva puta se Parma vraćala, a kada je poveo i treći put, sve je bilo odlučeno. Pogotke za domaćina postigli su Andrea Pinamonti, Luca Valzania i Daniel Ciofani. Za goste su zabili Antonino Barilla i Fabio Ceravolo.

Roma i Fiorentina remizirali su 2:2 nakon što su se Rimljani dvaput vraćali iz zaostatka, a Torino je svladao Sampdoriju 2:1 golovima Andree Belottija.