Sevilla
Sevilla 2:0 Deportivo Alaves

Sevilla slavila kod kuće protiv Alavesa i približila se željenim pozicijama

Marjan Kreševac • četvrtak, 04.04.2019.

S po jednim pogotkom u svakom poluvremenu Sevilla je kod kuće slavila protiv susjeda na tablici Alavesa i preskočila ga na ljestvici te došla na šestu poziciju...

Sevilla je večeras u sklopu 30. kola prvenstva Španjolske ugostila Alaves. Od prvog sučevog zvižduka domaći su bili ti koji su zagospodarili terenom i posjedom lopte. Takav odnos snaga na terenu već u osmoj minuti donio je prvu opasnost pred vratima gostujućeg čuvara mreže. Wissam Ben Yedder pronašao je u kaznenom prostoru Franca Vázqueza, no njegov pokušaj je neprecizan i odlazi preko gola.

Pritisak domaćina nije jenjavao, igrao se jednostrani nogomet, onaj prema vratima Fernanda Pacheca. Pablo Sarabia bio je blizu pogotka u 28. minuti, ali njegov udarac gostujući vratar vadi iz donjeg desnog kuta svojeg gola. Bilo je samo pitanje vremena kada će gostujuća obrana popustiti pod pritiskom, a to se dogodilo na isteku prvog dijela u 41. minuti. Sarabia je pronašao Mesu koji gađa i pogađa gornji lijevi kut za toliko iščekivano vodstvo Seville.

Očekivalo se da će se gosti pribrati na poluvremenu i da će konačno pokazati zašto se nalaze na šestom mjestu na tablici, ali od toga nije bilo ništa. I u drugom dijelu samo je Sevilla bila ta koja je postojala na terenu. 1:0 je varljiv rezultat i domaći su drugim pogotkom željeli riješiti sve eventualne dvojbe oko pobjednika u ovom susretu. To im je pošlo za nogom u 60. minuti. Wissam Ben Yedder povukao je kontru, odigrao za Sarabiju koji je konačno namjestio nišanske sprave i preciznim udarcem osigurao vrijedna tri boda svojoj momčadi.