Premiership, 33. kolo, 05.04.2019, 21:00 h
Southampton 1:3 Liverpool
Liverpool

Liverpool preokrenuo i vratio se na vrh, Salah ispisao povijesti kluba

Petar Jenjić • petak, 05.04.2019.

Nogometaši Liverpoola uspjeli su doći do 3:1 pobjede na gostovanju kod Southamptona te se vratiti na prvo mjesto ljestvice. Nakon dugo vremena poentirao je i Mohamed Salah kojem je to bio 50. pogodak u ovom natjecanju u tek 69. nastupu...

Drama za naslov prvaka Engleske ide dalje, a večeras je "na potezu" bio Liverpool koji je morao pobijediti na gostovanju kod Southamptona. U tome je i uspio, ali nikako nije bilo lako momčadi Jurgena Kloppa.

Liverpool se rano našao u zaostatku, a do kraja poluvremena uspio je izjednačiti. Ipak, u završnih deset minuta susreta uspio je postići nova dva gola i doći do vrijedne pobjede. Sušu golova prekinuo je i Mohamed Salah koji je stigao do 50. pogotka u ovom natjecanju.

Šok za goste uslijedio je odmah u devetoj minuti. Nakon jednog centaršuta Pierrea-Emilea Hojbjerg je glavom prebacio loptu za Shanea Longa koji se neometan našao na pet metara te ju imao vremen primiriti i poslati iza leđa Alisona.

Redsi su do poravnanja stigli u 36. minuti, ubacio je Trent Alexander-Arnold s desne strane, a na pravom mjestu bio Naby Keita koji glavom skreće loptu u gol. Prvi je to njegov pogodak za Liverpool i prvi pogodak uopće još od travnja 2018. godine.

Kao što se moglo i očekivati, Liverpool je više pokušavao u drugom poluvremenu tražeći vodeći pogodak, ali nije uspijevao biti konkretan u posljednjoj trećini.

Ipak, u 80. minuti pojavio se Mohamed Salah. Dugo je Egipćanin za svoje standarde bio bez postignutog gola, a niti večeras nije briljirao. Nakon jedne izgubljene lopte Salah se sam sjurio s loptom do protivničkog kaznenog prostora i matirao vratara Southamptona. Tako je stigao do 50. gola u Premiershipu, a nijedan igrač u povijesti kluba nije brže stigao do te brojke.

Gledali smo dramu u posljednjih nekoliko kola u utakmicama Liverpoola, a gosti su se večeras pobrinuli da to toga ne dođe. U 86. minuti Roberto Firmino poslao je oštru loptu u peterac gdje je natrčao Jordan Henderson i pospremio ju u mrežu.

Dejan Lovren u igru je ušao u 88. minuti.