Dvoznamenkasti Tomić u pobjedi Barcelone, visoko slavlje Olympiakosa

Petar Jenjić • subota, 06.04.2019.

Odigrane su posljednje četiri utakmice 30. kola Eurolige kojima je zaključen regularni dio sezone. Već su ranije bili odlučeni svi putnici u sljedeću fazu, a posebno ćemo izdvojiti dvoznamenkastu učinak Ante Tomića u pobjedu Barcelone protiv Himkija...

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice, Bayern je sezonu zaključio pobjedom protiv Gran Canarije sa 84:77 čime je završio na omjeru 14-16. Njemačka je momčad nakon tri četvrtine imala okruglih 20 koševa viška (73:53), a do kraja utakmice gosti su uspjeli tek ublažiti poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Derrick Williams s 20 koševa i šest skokova, dok je Vladimir Lučić dodao 13 poena. Goste je predvodio Siim-Sander Vene s 19 poena, a Jacob Wiley dodao je 15 koševa.

Zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini, koju je dobio s 27:16, Fenerbahče je regularni dio sezone zaključio pobjedom. Večeras je slavio protiv Maccabi Tel Aviva sa 78:75, a pravu dramu u Istanbul riješio je Kostas Sloukas koji je ubacio tricu u posljednjoj sekundi susreta. Tako je večerašnji domaćin ovaj dio euroligaške sezone zaključio bez ijednog poraza.

Upravo je Sloukas predvodio tursku momčad s 22 poena i pet skokova, dok je Luigi Datome susret zaključio sa 17 koševa i pet skokova. Tarik Black s 23 koša i sedam skokova te Scottie Wilbekin s 13 poena bili su najbolji kod gostiju.

Sezonu u Euroligi zaključio je Olympiakos koji se lako obračunao na domaćem parketu protiv Darušafake. Susret je završen rezultatom 99:74, a grčka je momčad završila na omjeru 15-15. Večerašnji je dvoboj prelomila odličnom trećom četvrtinom koju je dobila s 30:12.

Nigel Williams-Goss s 18 koševa i šest asistencija, dok su po 16 poena dodali Zach Leday (šest skokova) i Nikola Milutinov (šest skokova). Goste je predvodio Berk Demir s 12 koševa.

Do pobjede je stigla i Barcelona koja je na domaćem terenu bila bolja od Himkija sa 83:74. Susret je prelomila u razdoblju od 32. do 36. minute kada je od zaostatka 66:65 stigla do vodstva 79:68. Tako je regularni dio sezone zaključila s 18 pobjeda.

Pierre Oriola s 14 koševa predvodio je Barcelonu do pobjede, Ante Tomić dodao je 12 poena (5/8 za dva, slobodna bacanja 2/2), šest skokova i jednu asistenciju za 23 i pol minute na terenu. Najbolji su kod gostiju s po 13 koševa bili Sergej Monia (šest skokova) i Charles Jenkins.