Velika pobjeda za Netse protiv Bucksa, Sixersi preko Bullsa do 50. slavlja sezone

Petar Jenjić • nedjelja, 07.04.2019.

Noćas su odigrane tek dvije utakmice u NBA ligi. Philadelphia 76ersi stigli su do 50. pobjede sezone protiv Chicago Bullsa, dok su važnu pobjedu u borbi za doigravanje upisali Brooklyn Netsi...

Možda i krucijalnu pobjedu u borbi za doigravanje upisali su Brooklyn Netsi koji su slavili na gostovanju kod Milwaukee Bucksa sa 133:128. U posljednjih pet utakmica Netsi su izgubili četiri, a sinoćnjom pobjedom došli su do šestog mjesta s omjerom 40-40. Orlando ima isti omjer, dok su Detroit Pistonsi iza s omjerom 39-40. I s jednom i s drugom momčadi imaju bolji omjer.

Pobjednička je momčad ubacila 19 trica, a osam je igrača bilo dvoznamenkasto. Eric Bledsoe zabio je za vodstvo Bucksa 128:126 dvije i pol minute prije kraja, međutim, do kraja domaćin nijednom nije poentirao. Brooklyn je serijom od 7:0 osigurao pobjedu.

Najučinkovitiji je u pobjedni Netsa bio D'Angelo Russell s 25 poena i deset asistencija, Caris LeVert dodao je 24 koša i šest asistencija, a Jared Dudley 16 koševa i šest skokova.

Eric Bledsoe s 33 poena i 11 asistencija bio je najbolji kod Bucksa, Khris Middleton dodao je 24 koša, a George Hill 14 poena.

Do okrugle 50. pobjede sezone stigli su Philadelphia 76ersi koji su slavili na gostovanju kod Chicago Bullsa sa 116:96. Prvo poluvrijeme još je bilo izjednačeno, a nakon 24 minute Sixersi su imali osam koševa viška (57:49). Ipak, treću četvrtinu dobivaju sa 29:19, a stečenu razliku čuvaju sve do kraja susreta.

J.J. Redick predvodio je Sixerse s 23 poena i pet skokova, Joel Embiid priključio se s 20 koševa, deset skokova, pet asistencija i tri blokade.

JaKarr Sampson s 29 poena i osam skokova te Timothe Luwawu-Cabarrot s 14 koševa i šest skokova bili su najbolji kod Bullsa.