Druga HNL, 19. kolo, 08.04.2019, 16:30 h
Hajduk II
Hajduk II 3:1 Osijek II

Hajduk II do pobjede protiv druge momčadi Osijeka na Poljudu

Petar Jenjić • ponedjeljak, 08.04.2019.

Hajduk II bio je uspješan u sklopu 19. kola Druge HNL, na domaćem je terenu s 3:1 bio bolji od druge momčadi Osijeka...

Samo dan nakon utakmice prvih momčadi, snage su u 2. HNL odmjerili druge momčadi Hajduka i Osijeka, a do pobjede je na Poljudu stigao domaćin koji je slavio s 3:1. "Bili" su tako nakon četiri uzastopna remija upisali pobjedu, ukupno sedmu ove sezone.

Hajduk je poveo nakon sedam minuta igre. Svoj je udarac okušao Šego, njegov pokušaj obranio je Barešić, no na odbijanac je natrčao Špikić koji s deset metara posprema loptu u mrežu. Najbolju priliku u prvom poluvremenu Osječani su imali u 31. minuti kada je Radeljić pucao glavom, a lopta završila na gredu nakon čega ju je Ljubić otklonio s crte.

Na početku drugog poluvremena domaća je momčad dobila priliku iz jedanaesterca nakon što je Barešić srušio Prtajina u kaznenom prostoru. Siguran je izvođač bio Šego. U 70. minuti Splićani su postigli i treći pogodak kada je Prtajin poentirao nakon ubačaja Ciprića.

Već u sljedećem napadu gostujuća je momčad dobila kazneni udarac kada je Relota srušio Durdova. Odgovornost je preuzeo Kolega koji je uspješno realizirao penal. Ipak, rezultat se više nije promijenio.