Premiership, 33. kolo, 08.04.2019, 21:00 h
Chelsea 2:0 West Ham
West Ham

Eden Hazard majstorijom načeo West Ham, a onda mu uzeo i svaku nadu za bod

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.04.2019.

U susretu 33. kola Premier lige Chelsea je na Stamford Bridgeu ugostio gradskog rivala West Ham i svladao ga je s 2:0. Junak domaćina ponovno je bio Eden Hazard koji je postigao oba pogotka...

Chelsea će barem privremeno držati visoko treće mjesto na ljestvici Premier lige. Momčad Maurizija Sarrija upisala je treću uzastopnu pobjedu, ovaj put svladala je West Ham s 2:0 i tako je preskočio Tottenham i Arsenal, no ima utakmicu više.

Domaćin je zasluženo stigao do tri boda u susretu u kojem je bio bolji i imao je u svojim redovima Edena Hazarda koji je s dva vrhunska poteza pokopao goste.

Trebalo je vremena Chelseaju da počne ozbiljnije prijetiti pa je tako prvi put u opasnoj poziciji bio Kante u 17. minuti, ali pucao je dosta loše i lopta je otišla preko gola. Pet minuta kasnije Kante je krasno proigrao Azpilicuetu koji je pokazao zašto igra beka, a ne napadača te je oklijevao i nije zaprijetio Fabianskom.

U 24. minuti Chelsea dolazi do vodstva i to na kakav način! Hazard je primio loptu na dobrih 30-35 metara od gola Fabianskog, nizao je braniče kao na vrpci, prolazio između njih i onda došao sam pred Fabianskog i lakoćom zabio. Nitko nije mogao niti dodirnuti loptu, fantastična kontrola Belgijca i odlična završnica.

Bile su to opasne minute za West Ham i drugi gol visio je u zraku. U 28. minuti Hazard je proigrao Higuaina koji pogađa vratnicu, a u 30. minuti Arnautović je malo prečvrsto ušao u Hazarda u 16 metara, tražili su domaćini penal, ali nije ništa dosuđeno.

Do kraja prvog dijela još dva puta pokušao je i mladi Hudson-Odoi, ali rezultat se nije mijenjao.

U početku drugog dijela prvi put zaprijetili su i gosti. S ruba kaznenog prostora dobro je opalio Lanzini, no Kepa sjajno brani. Chelsea je bio opasniji i bliži novom pogotku iako je i West Ham sve češće išao prema naprijed, a u 90. minuti sve je riješeno. Barkley je pronašao u 16 metara Hazarda koji je izbjegao zaleđe i onda rutinski zabio.

Završilo je s tih 2:0 za domaćina kod kojeg je Mateo Kovačić odgledao utakmicu s klupe.