Premiership, 34. kolo, 13.04.2019, 13:30 h
Tottenham 4:0 Huddersfield Town
Huddersfield Town

Hat-trick Lucasa Moure u laganoj pobjedi Tottenhama

Petar Jenjić • subota, 13.04.2019.

Nogometaši Tottenhama upisali su pobjedu u sklopu 34. kola engleskog Premiershipa, na domaćem su terenu s četiri pogotka ispratili Huddersfield...

S Heung-Min Sonom na klupi, a Dele Allijom i Harryjem Winksom van terena, kao i ranije ozlijeđenim Harryjem Kaneom, Tottenham nije imao problema protiv Huddersfielda kojeg je porazio na domaćem terenu rezultatom 4:0.

Domaća je momčad postigla po dva pogotka u svakom poluvremenu, a prvo ime susreta svakako je Lucas Moura koji se tri puta upisao u strijelce.

Nakon polovice igre u prvom poluvremenu Tottenham je poveo. Ben Davies uputio je loptu prema prema šesnaestercu, Fernando Llorente ju je malo okrznuo pa je došla do Victora Wanyame koji istrčava pred protivničkog vratara, zaobilazi ga i šalje u gol.

Već u sljedećem napadu Huddersfield je morao vaditi loptu iz vlastitog gola. Moussa Sissoko proigrao je na desnoj strani Lucasa Mouru koji silovitim udarcem pogađa suprotni gol. Bio je to njegov osmi gol ove sezone u Premiershipu.

Iako je bio bez udarnih snaga, Tottenham je bez većih problema kontrolirao rezultat, a na početku drugog poluvremena mogao je podebljati vodstvo. Međutim, volej Llorentea završio je na gredi. Između 80. i 82. minute vidjeli smo još dva pogođena okvira gola, po jedan sa svake strane.

Rezultat se do kraja utakmice još dva puta promijenio, a isti je igrač poentirao u oba navrata. Igrala se 87. minuta kada je Tottenham potvrdio pobjedu, Christian Eriksen je ubacio, a Lucas Moura po drugi se puta na susretu upisao u strijelce.

Igrač Tottenhama kompletirao je hat-trick u trećoj minuti sudačke nadoknade, ovoga puta u asistente se upisao Son. Tako je postao tek četvrti Brazilac u Premiershipu kojem je to pošlo na rukom.