Bournemouth potopio Brighton, Southampton upisao vrijedna tri boda

Jan Šneler • subota, 13.04.2019.

U odigranim susretima 34. kola Premierlige bilo je dosta uzbuđenja, a iako još ništa nije sigurno, sve je jasnije koja bi to mogla biti treća momčad koja će ispasti iz prvoligaškog društva...

Danas poslijepodne odigrane su četiri utakmice engleske Premierlige, a iako se velika borba još vodi u gornjem dijelu tablice, u donjem domu stvari su poprilično jasne.

Bournemouth je došao do velike pobjede u gostima kod Brightona. Početak susreta nije sugerirao da bi konačni ishod mogao biti takav. Na poluvremenu su gosti vodili pogotkom Dana Goslinga iz 33. minute. U nastavku je Bournemouth eksplodirao, a veliku ulogu imao je i crveni karton kod domaćih.

U 55. minuti lijepi pogodak postiže Ryan Fraser, a desetak minuta kasnije Anthony Knockaert dobiva crveni karton i znatno otežava situaciju svojoj momčadi. Gosti to koriste i nastavljaju sa zabijanjem. U 74. minuti David Brooks zabija treći pogodak da bi samo sedam minuta kasnije Callum Wilson pogodio za 0:4.

Konačni rezultat postavio je Junior Stanislas nakon lijepe akcije u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Do važne pobjede stigao je Southampton u susretu protiv Wolverhamptona. Domaćima trebaju bodovi za potvrdu ostanka, a današnjom pobjedom napravili su sjajnu stvar. Susret je bio odličan, prepun prilika i dobre, napadačke igre, a Southampton je nakon 90 minuta izvukao pobjedu.

Već nakon dvije minute igre Nathan Redmond doveo je domaće u vodstvo, no u 28. minuti Willy Boly glavom zabija za 1:1. Ipak, dvije minute kasnije Redmond je još jednom precizan i pogađa za novo vodstvo Southamptona. Domaći nisu posustajali i u drugom poluvremenu bili su sve bolji što su naplatili trećim pogotkom u 72. minuti. Strijelac je bio Shane Long.

Iako su ispali iz Premierlige, nogometaši Fulhama upisali su pobjedu u današnjem susretu protiv Evertona. Gosti su osigurali ostanak, ne mogu pretjerano napredovati i očekivano su demotivirano igrali. S druge strane, Fulham očito želi oproštaj od Premierlige na dostojanstven način. Dva pogotka djela su Toma Cairneya u 47. minuti i Ryana Babela iz 69. minute.

Istim rezultatom slavio je Burnley protiv Cardiffa. Velšani su mogli iskoristiti kiks Brightona, ali nisu uspjeli i njih također očekuje teška borba do samoga kraja za ostanak u natjecanju. Oba pogotka za Burnley postigao je sjajni Chris Wood.