Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 13.04.2019, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 4.227

Mihaela Bradovski • subota, 13.04.2019.

Inter je teško stradao na Rujevici i upisao je ružan poraz 7:0. Posebno raspoložen bio je bivši igrač Intera Jakov Puljić koji je zabio čak četiri gola...

Ivan Nekić
43'

Ivan Mamut
46'

Juraj Ljubić
73'
Samir Toplak

Dinamo je čekao rezultat iz Rijeke gdje mu je eventualni kiks Riječana već danas mogao donijeti i matematičku potvrdu naslova prvaka, ali nije bilo niti blizu. Inter nije imao apsolutni nikakve šanse, rano je ostao s igračem manje i nakon toga doživio tešku katastrofu, Rijeka je slavila s čak 7:0.

Posebno inspiriran protiv bivšeg kluba bio je Jakov Puljić koji je nemilice punio mrežu Intera. Puljić je postigao čak četiri gola i nije imao milosti prema klubu u kojem je ostavio trag.

Inter je još neko vrijeme nešto i pokušavao, sredinom prvog dijela sve je krenulo krivim smjerom i nakon toga povratka nije bilo.

Naznaku pada gostiju dao je Puljić kada je iz slobodnjaka s više od 20 metara pogodio vratnicu, a u 27. minuti lopta je ipak završila u mreži. Acosty je došao do lopte u 16 metara, ona na kraju dolazi do Halilovića na rubu kaznenog prostora, a on dobro pogađa za 1:0.

U 40. minuti stvari postaju još gore za Inter. Jasmin Čeliković igrao je rukom u 16 metara, zaradio drugi žuti karton, a Rijeka kazneni udarac. Pucao je Puljić, Kelava je odbio taj pokušaj, ali Puljić iz popravnog podiže na 2:0.

Tu nije bio kraj i tri minute kasnije novi kazneni udarac za domaćina. Ovaj put izborio ga je Acosty, a Puljić je bio precizniji nego prvi put.

Na odmoru je bilo 3:0 za Rijeku, a nije se dugo čekalo na novi pogodak nakon povratka na travnjak. Već u 48. minuti Rijeka dolazi do četvrtog pogotka, Murić je nabacio iz kornera, a Acosty iz blizine zabio.

Inter se s igračem manje jako mučio u pružanju otpora domaćinu i Kelava je peti put kapitulirao u 58. minuti, ovaj put izvana je opalio Pavičić i povisio vodstvo domaćina.

Gosti nisu nijednom zaprijetili besposlenom Slugi, a u zadnjim minutama Puljić zabija još dva gola za konačnih 7:0.