CD Leganes 1:1 Real Madrid
Real Madrid

Real tek do boda kod Leganesa, Modriću svih 90 minuta

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.04.2019.

U posljednjem susretu 32. kola španjolske Primere nogometaši Reala odigrali su tek 1:1 na gostovanju kod Leganesa...

Nakon tri pobjede i jednog poraza od povratka na klupu Reala, Zinedine Zidane upisao je i prvi remi. Na gostovanju kod Leganesa Kraljevski je klub odigrao tek 1:1 i tako upisao četvrti remi ove sezone. S druge strane, Leganes je već četvrtu uzastopnu utakmicu neporažen, a nakon dvije uzastopne pobjede upisao je i drugi uzastopni remi.

Solidno se igralo tijekom prvog poluvremena u kojem je gostujuća momčad bila dominantnija, ali nije uspjela poentirati. Najbolju priliku imao je Asensio u osmoj minuti, no njegov je pokušaj zaustavio Cuellar. Samopouzdanje domaćina naraslo je, a u samoj završnici stigao je i do vodstva.

Igrala se 45. minuta kada je Leganes stigao do vodstva. Martin Braithwaite odigrao je povratnu loptu na rubu kaznenog prostora za Jonathana Silvu koji krasnim udarcem matira Realova vratara.

Radost Leganesa nije dugo potrajala jer je već u šestoj minuti nastavka Real stigao do poravnanja. Prvi udarac Karima Benzeme obranio je domaći vratar, no Francuz je natrčao na odbijanac i iz težeg kuta uspio poentirati za 1:1. Bio je to njegov 18. pogodak sezone u prvenstvu.

Rezultat se nije promijenio u ostatku susreta. U 84. minuti domaća je momčad pospremila loptu u mrežu preko En-Nesyrija, ali je igrač Leganesa bio malo u zaleđu. Odmah na drugoj strani vidjeli smo priliku za Real, pucao je Marcelo, no domaći čuvar mreže uspio otkloniti opasnost.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta u dresu Reala.