Chievo sa Šemperom na golu šokirao Lazio na Olimpicu, Udinese još jedan korak bliže ostanku

Jan Šneler • subota, 20.04.2019.

Odigrano je još šest utakmica 33. kola talijanske Serie A, a prilično se zahuktava situacija na začelju ljestvice...

Dan prije Uskrsa odigrat će se devet susreta 33. kola talijanske Serie A. U ranom popodnevnom terminu odigrano je šest susreta, a najveće iznenađenje priredio je Chievo koji je na gostovanju u Rimu slavio protiv Lazija.

Lazio se bori za mjesto u europskim natjecanjima, a današnji poraz definitivno mu nije trebao. Naročito je poraz težak kada se zna da je Chievo već ispao iz prvoligaškog društva. Lazio je u 34. minuti ostao s igračem maje jer je zbog udaranja Mariusza Stepniskog pocrvenio Sergej Milinković-Savić. Bolji su bili domaći u prvom dijelu, ali do pogotka nisu stigli.

U nastavku slijedi šah-mat Chieva u dva poteza. Prvo je u 49. minuti Emanuel Vignato pogodio za 0:1, da bi dvije minute kasnije Perparim Hetemaj zabio za 0:2 Chieva. Lazio se relativno brzo vratio pogotkom Felipea Caiceda u 67. minuti, ali unatoč dobrim šansama i stativi, domaći nisu uspjeli izjednačiti do kraja. Milan Badelj igrao je za domaće do 58. minute, a vrlo dobar na vratima Chieva bio je Adrian Šemper.

Udinese kojeg vodi Igor Tudor došlo je do novih bodova protiv Sassuola. Dobro je igrala domaća momčad, bila konkretnija, ali gosti su poveli u 31. minuti preko Stefana Sensija. Ipak, nakon dugo čekanja i dominacije u igri, domaći su uspjeli izjednačiti autogolom Pola Lirole u 80. minuti. Udinese sada bježi četiri boda Empoliju koji je na 18. mjestu.

Upravo je SPAL došao do velike pobjede na gostovanju kod Empolija. Domaći su došli do vodstva u 22. minuti preko Rade Krunića, no Andrea Petagna poravnava rezultat petnaestak minuta kasnije iz kaznenog udarca. Do kraja poluvremena SPAL uspjeva doći do vodstva. Odlično je glavom pogodio Sergio Floccari.

U nastavku smo vidjeli još tri pogotka. Prvo je dvije minute nakon odmora Hamed Traore donio izjednačenje Empoliju, da bi Petagna drugim golom na utakmici pogodio za 2:3. Konačni rezultat postavio je Mirco Antenucci u 88. minuti susreta.

Od ostalih rezultata izdvojimo pobjedu Cagliarija nad Frosinoneom u kojoj je sudjelovao Darijo Srna. Bivši hrvatski kapetan odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav, dok Filip Bradarić nije ulazio u igru. Bologna je pak došla do važnih bodova za ostanak pobjedom protiv Sampdorije. Bologna ima četiri kola prije kraja pet bodova više od Empolija i na pravom je putu za ostanak.