Premiership, 35. kolo, 22.04.2019, 21:00 h
Chelsea 2:2 Burnley
Burnley

Pragmatični Burnley došao do velikog boda kod Chelseaja

Jan Šneler • ponedjeljak, 22.04.2019.

U 35. kolu engleske Premierlige, Chelsea je dominirao i bio bolji tijekom svih 90 minuta, ali Burnley je uspio doći do vrijednog boda...

Chelsea nikako ne može uspostaviti kontinuitet dobrih igara. Nakon dobrog niza pobjeda stigao je poraz od Liverpoola i današnji neočekivani remi s Burnleyjem. Najsretniji s ovakvim ishodom su gradski rivali Tottenham i Arsenal čiji kiksevi ipak nisu došli na naplatu ovog vikenda.

Krenulo je jako loše po domaće jer je već u osmoj minuti Jeff Hendricks pogodio za vodstvo Burnleyja. Ipak, Chelsea nije dugo čekao na odgovor. Već u 12. minuti N'Golo Kante zabija za izjednačenje, a dvije minute kasnije Gonzalo Higuain dovodi Bluese u vodstvo.

Činilo se kako je početni posrtaj bio posve slučajan jer je Chelsea krenuo igrati sve bolje, a imao je i rezultat koji je to potvrđivao. Ipak, u 24. minuti obrana ponovno griješi i Ashley Barnes pogađa za 2:2. Ne može se reći da Chelsea nije bio na razini, dominirali su terenom, imali u jednom trenutku posjed kakvog se ne bi posramila niti Barcelona, ali do pogotka nisu stigli.

U nastavku susreta dominacija se nastavila. Velik posjed, puno udaraca, mnoštvo poluprilika, ali Burnley je na sve imao odgovor. Sjajno su se branili gosti premda se mora priznati kako protivnički gol nisu vidjeli. Cesar Azpilicueta imao je odličnu priliku u 69. minuti, ali vratar gostiju bio je na razini večeras.

Iako su imali više od 20 udaraca na gol, deset kornera, oko 88% točnih dodavanja što je impresivno, nedostajalo je golova. Do kraja susreta Burnley je držao neriješen ishod, a Chelsea izgubio nova dva boda koja bi ih mogla skupo stajati u budućnosti. Umjesto trećeg mjesta sada su na petom i kao što smo rekli, nisu iskoristili kikseve konkurenata.

Što se tiče Matea Kovačića, on je ušao u igru na poluvremenu umjesto Kantea i u sudačkoj nadoknadi zaradio žuti karton.