Manchester City preživio je i Old Trafford, širom otvoren put prema tituli

Branimir Korać • srijeda, 24.04.2019.

Liverpoolova posljednja velika nada bio je Manchester United. Međutim igrači Pepa Guardiole bili su prejaki i za ovog protivnika te su u konačnici slavili 2:0 za povratak na vrh...

Manchester United nije pomogao Liverpoolu da ostane na vrhu ljestvice. Ovaj susret vjerojatno je bio ključan u borbi za naslov prvaka jer gledajući preostale utakmice koje očekuju Manchester City, teško je pronaći gdje bi ovakav Manchester kiksao.

Gostovanja kod Burnleyja i Brightona te domaći dvoboj protiv Leicestera, ako City tu ne uzme devet bodova, onda niti ne zaslužuje titulu. Gledajući ga zadnjih mjeseci, teško je vjerovati da može do kraja kiksati, svjesni su toga vjerojatno i u Liverpoolu. Upravo zato su se nadali Unitedovoj dobroj utakmici, ali ovaj United nije dovoljno dobar da bi svladao City.

U početku susreta čak je i izgledao dosta dobro, City je bio taj koji je imao više problema, ali mreža se nije tresla. Nekako što je vipše susret odmicao, to je United sve više padao, a City postajao sve opasniji. To je naplatio u drugom poluvremenu.

U 54. minuti Bernardo Silva načeo je mrežu domaćina i doveo Manchester City u vodstvo za potpuni delirij njegovih navijača na tribinama. Još se slavlje nije niti stišalo, a City je mogao i do drugog pogotka, ali milimetri su od pogotka dijelili Sergija Aguera.

Zato je u 66. minuti precizniji bio Leroy Sane koji zavija za 2:0 i zaključuje priču, a bilo je jasno kako se u ovakvom susretu United jako teško može vratiti.

Tako je i bilo. City je krenuo prema novom naslovu prvaka, a United je zaradio težak udarac u borbi za Ligu prvaka. Ovo mu je čak treći poraz u zadnja četiri kola i Ole Gunnar Solskjaer ima razloga za zabrinutost.

Zabrinut može biti i Unai Emery koji također ima tri poraza u zadnja četiri kola, a treći je stigao kod Wolverhamptona. Arsenal je kiksao na ovom važnom gostovanju i to je razbijen već u prvom poluvremenu kada je Wolverhampton došao do vodstva 3:0 golovima Nevesa, Dohertyja i Jote. U nastavku susreta Sokratis je samo smanjio na konačnih 3:1, ali Arsenal ne izgleda dobro.