Premiership, 36. kolo, 26.04.2019, 21:00 h
Liverpool 5:0 Huddersfield Town
Huddersfield Town

Liverpool nastavlja mrtvu utrku sa Cityjem za naslov prvaka Engleske

Marjan Kreševac • petak, 26.04.2019.

U sklopu 35. kola Premiershipa Redsi su na svom Anfieldu ugostili posljednjeplasiranu momčad prvenstva Huddersfield. Bodovna razlika prije početka susreta iznosila je nevjerojatnih 74 boda, a zašto je tome tako pokazali su domaćini koji su nakon 90 minuta slavili rezultatom 5:0...

Liverpool ako želi nakon 29 godina podiči pehar namijenjen prvaku Engleske do kraja ne smije izgubiti niti bod, a istovremeno se nadati nekom kiksu Građana. Večeras na Anfieldu u sklopu 36. kola nisu imali previše težak zadatak, u goste im je stigao Huddersfield koji već duže vrijeme ima rezerviranu kartu za Championship sljedeće sezone.

U kojem smjeru će ići ova utakmica bilo je vidljivo već nakon 15 sekundi susreta. Posljednji red gostiju poklonio je jednu loptu za Mohameda Salaha koji jednostavnim dodavanjem u kaznenom prostoru pronalazi Nabyja Keitu. Lössl je kratak u pokušaju obrane i domaći dolaze do ranog vodstva.

Rani pogodak nije umanjio napadačke težnje Redsa, sijevalo je sa svih strana prema gostujućim vratima i bilo je samo pitanje trenutka kada će se rezultat na semaforu promijeniti. Dogodilo se to u 23. minuti, mat u tri poteza. Virgil van Dijk pronašao je Andrewa Robertsona, a ovaj sjajno odigrava za Sadia Manea i pogodak je neminovnost.

Kod trećeg pogotka slična situacija samo su drugi akteri u priči, Trent Alexander-Arnold u sudačkoj nadoknadi s desne strane šalje idealnu loptu za Salaha koji nakon par koraka lobom prebacuje istrčalog vratara i na dostojan način uveličava svoj 100. nastup u Premiershipu. Do kraja susreta vidjeli smo i drugi pogodak Manea koji je stigao u 65. minuti. i Salaha u 83.

Embed from Getty Images

Uvjerljiva, ali i očekivana pobjeda Liverpoola koja ga je barem privremeno vratila na vrh tablice. Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad.