Perasović se oprostio od Eurolige, Tomić i Simon odlučuju u Istanbulu

Branimir Korać • subota, 27.04.2019.

Moskovski CSKA još je jedan sudionik završnog turnira Eurolige, a o posljednjem sudioniku odlučit će dvoboj u Istanbulu između Anadolu Efesa i Barcelona...

Nakon sramotnog ružnog poraza u trećoj utakmici u Barceloni, Katalonci su ovaj put bili oprezniji i uzvratili su Efesu pobjedom u četvrtoj utakmici 82:72 čime su izborili povratak u Istanbul gdje će pasti odluka o posljednjem putniku za završni turnir.

Ova utakmica više je podsjećala na onu iz regularnog dijela sezone u Barceloni gdje je domaćin pregazio Efesa u drugom dijelu i ponizio ga dozvolivši mu samo 15 poena. Ovaj put nije bilo toliko radikalno, ali treća dionica bila je ključna, Barca ju je dobila s 27:12.

"Jako dobra utakmica. Morali smo se vratiti nakon zadnje utakmice, nastaviti se boriti i pokazati da još nismo gotovi. Imamo još jednu tešku utakmicu, moramo se vratiti u Istanbul i biti spremni", istaknuo je Kyle Kuric.

Kuric je ubacio 19 poena, Ante Tomić za 19 minuta dodao je 13 poena (6/9 za dva, 1/2 slobodna) uz šest skokova i dvije blokade, a Victor Claver dodao je osam poena i osam skokova. Kod Efesa Shane Larkin ubacio je 20 poena od čega 12 s linije slobodnih bacanja, a Kruno Simon dodao je za 34 minute 17 poena (2/4 za dva, 3/5 za tri, 4/6 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Embed from Getty Images

Domaćin završnog turnira neće na njemu sudjelovati. Baskonia je poražena u četvrtoj utakmici protiv moskovskog CSKA i samim time ostala je bez šanse za završni turnir izgubivši seriju s 3-1. Jedinu pobjedu uzela je u Moskvi, a ovdje je poražena u četvrtoj utakmici s 92:83.

Pad je stigao u drugom poluvremenu. Prvi dio pripao je domaćinu koji je na odmoru vodio 48:39, ali u drugom poluvremenu CSKA se potpuno vratio i već početkom zadnje dionice preuzeo kontrolu te na kraju nanio poraz Perasovićevoj momčadi.

"Ključ prolaza na završni turnir su ovi nevjerojatni igrači koji su stalno vjerovali. Čestitam Baskoniji na igri u ovoj seriji i tijekom sezone. To je sjajna momčad, ima fantastičnu atmosferu i organizaciju u globalu. Ovdje smo došli do pobjede iako smo gubili s 13 poena razlike, ali smo nastavili vjerovati", istaknuo je Dimitris Itoudis.

Nando De Colo odigrao je sjajnu utakmicu s 27 poena, a Cory Higgins dodao je 19. Kod Baskonije Vincent Poirier ubacio je 21 poen uz pet skokova, a Patricio Garino dodao je 16 poena.