Premiership, 36. kolo, 27.04.2019, 13:30 h
Tottenham 0:1 West Ham
West Ham

Tottenham ponovno kiksao, visi mu sve više i Top 4

Jan Šneler • subota, 27.04.2019.

U 36. kolu engleske Premierlige, Tottenham je upisao novi poraz i ponovno si zakomplicirao prolaz u Ligu prvaka sljedeće godine...

Izgledno je kako do posljednjeg kola Premierlige nećemo znati novog prvaka Engleske, kao niti momčadi koje će ići direktno u Ligu prvaka. U 36. kolu Tottenham je imao priliku doći na korak do osiguravanja plasmana u najelitnije europsko natjecanje, ali je ponovno kiksao i izgubio na svom terenu od West Hama.

Čekićari su došli potpuno neopterećeni jer dalje od sredine tablice ne mogu doći, ali su uspjeli doći do tri boda protiv polufinalista Lige prvaka. Početak susreta pripao je domaćima koji su imali nekoliko sjajnih prilika. Prvo je Lukasz Fabianski u 11. minuti odlično obranio pokušaj Heung-Min Sona, da bi petnaestak minuta kasnije sjajnu priliku upropastio Lucas Moura.

Fabianski je spašavao goste u prvom dijelu te je krajem poluvremena sjajno obranio pokušaj Christiana Eriksena. West Ham nije bio statičan u prvih 45 minuta, imali su i oni svojih prilika, ali kvalitetnije šanse imao je Tottenham i pravo je čudo kako nisu došli do pogotka.

U nastavku susreta gosti kažnjavaju promašaje domaćih. Bolje je u drugi dio ušao West Ham i redao opasne napade. Sjajnu priliku u 60. minuti imao je Felipe Anderson, ali je obrana otklonila opasnost. Konačno, u 68. minuti Marko Arnautović lijepo je uposlio Michaila Antonija koji pogađa za 0:1.

Spursi su bili zreli za primiti još jedan pogodak, zamjene nisu pružile ono što je Mauricio Pochettino očekivao, no Hugo Lloris je spasio Tottenham. U 81. minuti francuski vratar spriječio je Antonija da riješi pitanje pobjednika. Do kraja susreta, gosti su zadržali prednost koju su imali i upisali nova tri boda.

Što se tiče Tottenhama, njih očekuju još dva susreta protiv Bournemoutha u gostima i u posljednjem kolu na njihovom terenu protiv Evertona. Iako protivnici nisu nepobjedivi, ne smije se zaboraviti da Spursi između imaju i dva susreta s Ajaxom u polufinalu Lige prvaka. Puno posla je još ostalo za Pochettina i svi ishodi su mogući, od toga da osvoje Ligu prvaka do toga da sljedeće godine ne igraju u tom natjecanju.