Bologna 3:1 Empoli
Empoli

Pajač doveo Empoli u vodstvo, Bologna ipak odnijela pobjedu

Jan Šneler • subota, 27.04.2019.

U 34. kolu talijanske Serie A, Bologna je na svom terenu došla do pobjede protiv Empolija kojeg sada samo luda serija može zadržati u prvoligaškom društvu...

Empoli ima velikih problema u posljednje vrijeme, a čini se kako je ispadanje u Seriju B neminovno. Iako još imaju teoretske šanse, teško je očekivati da će skupiti četiri boda u posljednja četiri kola. Danas su protiv Bologne imali dobru priliku i vodstvo, ali sve su prosuli u posljednjim minutama.

Početak je bio sjajan za goste. U 17. minuti hrvatski veznjak Marko Pajač lijepo je pogodio za 0:1. Rani pogodak motivirao je Empoli koji je bio dosta dobar u prvih 45 minuta. Bologna je imala više udaraca i prilika, ali gosti su se dobro branili i sjajno koristili svoje prilike.

Ipak, očekivati da ćete od 17. minute uspjeti zadržati gol prednosti je suludo i Empoliju se osvetila defenzivna igra i praktički bunker do kraja susreta. Već u 52. minuti Roberto Soriano je izjednačio, a Bologna je mogla i povesti deset minuta kasnije no gol je poništen zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a.

Nekako je Empoli odolijevao napadima domaćih, ali bilo je pitanje vremena kada će pasti. To se dogodilo na samom kraju. U 83. minuti Riccardo Orsolini zabio je za vodstvo Bologne, a konačnih 3:1 postavio je Nicola Sansone u petoj minuti sudačke nadoknade.

Pajač je odigrao solidno za goste, postigao vodeći pogodak, ali više od toga nije mogao. Iz igre je izašao u 82. minuti susreta.