Golijada Southamptona i Bournemoutha, Wolverhampton gotovo osigurao sedmu poziciju

Jan Šneler • subota, 27.04.2019.

Odigrane su još četiri utakmice 36. kola engleske Premierlige, a najuzbudljivije je bilo u ogledu Southamptona i Bournemoutha gdje je postignuto čak šest pogodaka...

U popodnevnim susretima 36. kola engleske Premierlige mogli smo uživati u pravoj golijadi u susretu između Southamptona i Bournemoutha, dok je važne bodove prosuo Cardiff kod Fulhama koji je već ispao iz prvoligaškog društva.

Današnjim bodom protiv Bournemoutha i porazom Cardiffa, Southampton je osigurao ostanak u Premierligi. Susret na St. Mary's stadionu bio je fenomenalan. Domaći su bili dominantni svih 90 minuta, ali Bournemouth je unatoč podređenosti uspio zabiti čak tri gola. Southampton je poveo već u 12. minuti preko Shane Longa, no već u 20. minuti Dan Gosling donosi gostima izjednačenje.

Sedam minuta kasnije Long se mogao ponovno upisati u strijelce, ali je njegov udarac zaustavila stativa. Gosti su u 32. minuti potpuno šokirali Southampton te je Callum Wilson bio najspretniji u šesnaestercu i zabio za 1:2. Ipak, u nastavku susreta, Southampton uspijeva preokrenuti rezultat.

Prvo je u 55. minuti izjednačio James Ward-Prowse, da bi desetak minuta kasnije Matt Targett zabio za 3:2. Činilo se kako će raspoloženiji domaćin ipak doći do tri boda, no Wilson je još jednom šokirao domaće u 86. minuti. Samo tri minute nakon drugog pogotka, napadač Bournemoutha mogao je donijeti pobjedu svojoj momčadi, ali je domaći vratar spasio svoju momčad.

Cardiff je danas imao priliku doći do bodova protiv Fulhama koji od kada je potvrdio ispadanje iz Premierlige igra sve bolje. Londončani su upisali već treću pobjedu u nizu i mogu žaliti što nisu ozbiljnije igrali prije jer bi možda sada bili puno bolje rangirani. Gosti su bili opasniji, ali daleko je to bilo od ozbiljne igre i Fulham je pogotkom Ryana Babela uzeo tri boda, a Velšane vjerojatno poslao u Championship.

Wolverhampton je upisao nova tri boda na gostovanju kod Watforda i praktički potvrdio sedmo mjesto na ljestvici. Talentirani gosti su poveli u 41. minuti preko Raula Jimeneza, ali domaći izjednačuju početkom nastavka preko Andrea Graya. Konačnih 1:2 postavio je Diogo Jota u 77. minuti.

Susret Crystal Palacea i Evertona završio je bez pogodaka.