Premiership, 36. kolo, 28.04.2019, 13:00 h
Leicester City 3:0 Arsenal
Arsenal

Leicester potopio Arsenal, Topnici sve dalje od Lige prvaka

Jan Šneler • nedjelja, 28.04.2019.

Nastavlja se niz katastrofalnih rezultata momčadi koje se bore za nastup u Ligi prvaka, a danas je novi potop i treći poraz u nizu doživio Arsenal kod Leicestera...

Neizvjesnosti definitivno ne nedostaje u engleskoj Premierligi. Nakon jučerašnjeg poraza Tottenhama i današnjeg međusobnog ogleda Manchester Uniteda i Chelseaja, Arsenal je imao priliku osvojiti vrijedne bodove kod Leicestera. Ipak, ono što je pružila momčad Unai Emeryja nije dostojno borbe za Ligu prvaka.

Početak utakmice bio je vrlo uzbudljiv, vidjeli smo po jednu dobru priliku sa svake strane, no James Maddison i Alexandre Lacazette nisu bili precizni. Domaći su polako stjecali kontrolu nad utakmicom, izgledali sve opasnije i pravo je čudo da nisu uspjeli postići pogodak u prvom dijelu.

U 28. minuti pokušao je Wilfred Ndidi, ali gostujući vratar uspješno brani njegov udarac, a nekoliko minuta kasnije Jamie Vardy pucao je prejako i lopta je otišla preko gola. Kao da prilično neuvjerljiva igra nije bila dovoljna, u 36. minuti Topnici su ostali s igračem manje.

Ainsley Maitland-Niles je nakon jedne izgubljene lopte, nepotrebno napravio prekršaj i zaradio drugi žuti karton. Nakon tog isključenja, Leicester je još ozbiljnije krenuo i to im se definitivno isplatilo u drugom dijelu. U 59. minuti Youri Tielemans je glavom zabio za 1:0, da bi u posljednjim minutama sve riješio Vardy s pogocima u 86. minuti i petoj minuti sudačke nadoknade.

Arsenal je tako izgubio već treću utakmicu u nizu, a gol razlika u posljednja tri susreta im je katastrofalnih 3:9, što je doista previše za momčad koja ima ambicije igrati u najelitnijem rangu europskog nogometa sljedeće godine.