Premiership, 36. kolo, 28.04.2019, 15:05 h
Burnley
Burnley 0:1 Manchester City
Manchester City

Centimetri odlučuju o naslovu prvaka Engleske, City uz pomoć tehnologije slavio na Turf Mooru

Marjan Kreševac • nedjelja, 28.04.2019.

Manchester City je u sklopu 36. kola gostovao kod Burnleyja. Za trupe Pepa Guardiole računica je jednostavna, ukoliko žele staviti ruke na pehar namijenjen prvaku Engleske moraju pobjeđivati do kraja. S tom namjerom stigli su i danas na Turf Moor, ali nisu računali da će im trebati toliko muke i truda. Zahvaljujući pogotku Kuna Aguera uspjeli su u svom naumu i pobjedom se vratili na vrh Premiershipa...

Burnley je matematički osigurao nastup u Premiershipu sljedeće sezone i bez imperativa mogao je odigrati domaći susret protiv Manchester Cityja. Tako neopterećeni zadavali su dosta muke Građanima u njihovim nastojanjima da se pobjedom vrate na prvo mjesto na tablici. Izrazito pokretljivom zonskom obranom držali su goste dovoljno daleko od svojih vrata i nisu im dopustili da uđu u opasnu situaciju, barem u otvaranju susreta.

Tek u 27. minuti vidjeli smo prvu konkretnu priliku gostiju, Raheem Sterling pronašao je malo prostora u sredini, dodao za Bernarda Silvu na desnoj strani koji malo oklijeva, možda previše i udarcem pogađa dobro postavljenog Heatona. U 33. minuti Gundogan je preko domaće obrane odigrao za Aguera, ali Argentinac je kratak i ne uspijeva zahvatiti loptu.

Nije to bila dobra predstava Guardiolinih nogometaša, Burnley je bio fokusiran isključivo na destrukciju što može biti izrazito frustrirajuće, ali ruku na srce City nije uspješno razbijao bunker pred Heatonovim vratima. Nedostajalo je agresivnosti kod Cityjevih igrača. Ni u drugom dijelu nije se ništa bitno promijenilo. Kako je vrijeme prolazilo, a na semaforu i dalje stajalo 0:0, u Liverpoolu se već vjerojatno počelo nazdravljati u Burnleyjevu čast.

I onda se dogodila 62. minuta i veliko olakšanje za igrače i navijače Cityja. Aguero je primio loptu u šesnaestercu okrenut leđima prema golu. S braničem za vratom okrenuo se i uputio udarac. Heaton je bio savladan, ali od nekud na liniji se ukazao Lowton koji prsima zaustavlja loptu i čisti je u polje, ali na njegovu žalost gol tehnologija pokazala je da je lopta već prešla crtu.

Nakon postignutog pogotka City je stao na loptu, primirio stvari na terenu i rutinski priveo priču kraju. Građanima je do kraja prvenstva preostao domaći dvoboj protiv Leicestera i gostovanje kod Brightona. Leicester je dobar, a Brighton se bori za goli prvoligaški život. Uz ovakav pristup kod motiviranih protivnika Cityju neće biti lako. Vojska navijača Redsa još uvijek se može nadati da njihov protivnik za naslov može kiksati.