Bundesliga, 31. kolo, 28.04.2019, 18:00 h
Nürnberg
Nürnberg 1:1 Bayern
Bayern

Drama u Nürnbergu, davljenik imao kazneni udarac za pobjedu protiv Bayerna u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • nedjelja, 28.04.2019.

Bayern nije iskoristio kiks Borussije protiv Schalke i u gostima kod davljenika Nürnberga uzeo je samo bod. U sudačkoj nadoknadi i jedni i drugi propustili su veliku priliku za pobjedu...

Odlična utakmica u 31. kolu Bundeslige, Bayern je gostovao kod Nürnberga i imao veliku priliku pobjeći Borussiji na četiri boda prednosti, ali odigrao je samo 1:1.

Domaćin se predstavio u odličnom svjetlu i da je ovako igrao tijekom cijele sezone, bio bi daleko od borbe za opstanak. Međutim sezonu je odradio dosta skromno i teško će ostati u ligi. Bayern je propustio ogromnu priliku i iako je bio čak na rubu poraza u 91. minuti, u 93. je imao čisti zicer za pobjedu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pogotke, a onda je Nürnberg u 48. minuti stigao do vodstva. Matheus Pereira lijepo je pogodio i doveo neočekivano domaćina u vodstvo.

Niko Kovač nije bio zadovoljan nastupom u prvom dijelu, ali niti nastupom na startu drugog dijela. Imao je dosta toga za prigovoriti svojim igračima dok je ljuto šetao uz aut liniju.

Bayern je svom silom krenuo po poravnanje i do njega je stigao 15. minuta prije kraja kada je Coman sretno proigrao Gnabryja na drugoj vratnici, a on zabio za poravnanje.

Pleli su gosti mrežu oko domaćeg gola, no do novog pogotka nisu došla, a onda na ulasku u sudačku nadoknadu šok za Bayern i kazneni udarac za domaćina. Izveo ga je Tim Leibold, ali pogodio vratnicu.

Vrlo brzo otvorila se sjajna prilika za Bayern, potpuno sam u kontru je odjurio Coman, došao pred vratara i kada se činilo da će Bayern doći do pobjede, Coman puca loše i vratar Mathenia brani.

Ostalo je 1:1, Bayern je otišao na dva boda ispred Borussije dok se Nürnberg približio na pet bodova do Stuttgarta.