Neočekivani porazi za Edmunda i Struffa, Nijemac uhvatio samo dva gema

Branimir Korać • utorak, 30.04.2019.

Odigrani su susreti prvog kola na ATP turniru u Münchenu gdje iznenađenja nije nedostajalo. Iz igre je ispao peti nositelj Kyle Edmund...

Razočaravajući nastup u Münchenu upisao je Kyle Edmund koji je eliminiran već na startu u meču protiv Denisa Kudle. Kudla je u lošoj formi, u cijeloj godini ovo mu je tek četvrta pobjeda, a nije uspio spojiti dvije zaredom. S njom je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza.

Još jedno iznenađenje priredio je Thiago Monteiro i to prilično. Jan-Lennard Struff visoko je poražen od Thiaga Monteira, poraz nije bio očekivan, a još manje način na koji je upisan. Monteiro je slavio čak sa 6:1, 6:1.

Monteiro je slavio za samo 53 minute, a dvije minute više trebalo je Guidu Pelli koji je igrao protiv Mische Zvereva. U velikoj krizi je Mischa Zverev koji više od pola godine nije upisao pobjedu. Doduše imao je jedan prolazak, ali predajom protivnika dok je, ne računajući taj dvoboj, upisao čak 16 poraza zaredom.

Neočekivani prolaz upisao je Rudolf Molleker koji je u tri seta svladao Mariusa Copila. Copil je upisao poraz u tri seta. Upisao je 17 as servisa, a unatoč tome dopustio je čak deset break lopti protivniku. Sam je imao tek dvije i obje je iskoristio.

Najzvučniji dvoboj odigrali su Diego Sebastian Schwartzman i Benoit Paire, a Argentinac je upisao pobjedu u tri seta. Paire se potpuno raspao u trećem setu koji je otišao na stranu Schwartzmana sa 6:1.

Rudolf Molleker (Njemačka, WC) - Marius Copil (Rumunjska) 7:6(5), 4:6, 6:4
Diego Sebastian Schwartzman (Argentina, 6) - Benoit Paire (Rumunjska) 6:4, 1:6, 6:1
Juan Londero (Argentina) - Maximilian Marterer (Njemačka, WC) 6:2, 4:6, 6:2