Sjajna treća četvrtina Bucksa i pobjeda protiv Celticsa

Petar Jenjić • srijeda, 01.05.2019.

Košarkaši Milwaukee Bucksa stigli su do poravnanja u polufinalnoj seriji Istočne konferencije protiv Boston Celticsa. Noćas su slavili s visokih 123:102...

Nakon poraza u prvoj utakmici, Milwaukee Bucksi probudili su se u drugoj te nisu dozvolili Boston Celticsima da se u svoj TD Garden vrate s vodstvom od 2-0 u seriji. Noćas su pred svojim navijačima izjednačili na 1-1, a u konačnici su slavili s visokih 123:102.

Prvo je poluvrijeme bilo prilično izjednačeno, a nakon što je prva dionica pripala Celticsima (30:25), do kraja druge četvrtine Bucksi uzvraćaju i na odmor odlaze s četiri poena viška (59:55).

U konačnici se ključnim pokazala treća četvrtina u kojoj su Bucksi nadigrali Boston s 39:18. Giannis Antetokounmpo ubacio je 15 poena u tom periodu, a na ulasku u posljednjih 12 minuta Milwaukee je napravio veliku seriju od 24:2 kojom je vodio 25 razlike (98:73).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Giannis Antetokounmpo s 29 poena i deset skokova, Khris Middleton dodao je 28 koševa (sedam trica) i sedam skokova, a Eric Bledsoe 21 poen i pet asistencija.

Marcus Morris sa 17 poena i sedam skokova bio je najbolji kod Celticsa, Jaylen Brown dodao je 16 koševa i šest skokova, a Al Horford 15 poena i osam skokova.