Split svladao Goricu i ušao u polufinale doigravanja

Jan Šneler • srijeda, 01.05.2019.

U trećoj utakmici četvrtfinala HT Premijer lige, Split je na svom terenu stigao do odlučujuće pobjede protiv Gorice i ušao u polufinale...

Kao što se očekivalo, Split je uspio doći do odlučujuće pobjede u četvrtfinalnoj seriji HT Premijer lige protiv Gorice. Splićani su bili bolji tijekom cijelog susreta i zasluženo prošli u polufinale gdje ih čeka Cibona.

Gorica se dobro držala tijekom susreta, uspjela imati kakav takav priključak nakon prve četvrtine (Split je vodio s 19:15), no u drugoj četvrtini Split je uspio doći do vrijedne dvoznamenkaste prednosti i polako doći u kontrolu rezultata.

Nakon odmora, domaći su uspjeli dodatno povećati prednost, iako treća četvrtina nije bila pretjerano uzbudljiva. Kako je susret išao kraju, Split je polako zatvarao utakmicu, a Gorica je tek uspjela smanjiti zaostatak.

Kod domaćih je sjajan bio Pavle Marčinković s 32 poena i pet skokova, dok je kod gostiju Borna Kapusta odigrao svih 40 minuta i za to vrijeme zabio 17 koševa uz šest asistencija.