Premier liga, Liga za prvaka, 7. kolo, 03.05.2019, 19:00 h
RK Zagreb
RK Zagreb 39:30 Dubrava
Dubrava

PPD Zagreb ostao stopostotan i nakon Dubrave, raspoloženi Kastelic zaustavio goste

Mihaela Bradovski • petak, 03.05.2019.

Rukometaši PPD Zagreba u sedmom kolu Lige za prvaka bili su bolji od Dubrave s 39:30. Visoka pobjeda Zagreba, ali ostvarena tek u drugom poluvremenu kada su domaći igrači nadtrčali i nadigrali Dubravu...

Držala se Dubrava skoro 40 minuta i nakon toga više nije mogla držati korak s domaćinom. Zagreb je na kraju slavio s 39:30 uz odličan nastup igrača utakmice Urha Kastelica.

Slovenski vratar osim što je upisao 17 obrana, postigao je i tri pogotka te je bio jedan od 11 igrača Zagreba koji su se upisali među strijelce.

Gosti su mogli biti zadovoljni nastupom u prvom poluvremenu koje je završeno samo 15:14 za PPD Zagreb, a domaćin je došao do vodstva na odmoru zahvaljujući golu Tina Kontreca u posljednjim trenucima poluvremena.

U drugom dijelu ipak drugačija slika. Zagreb je zaigrao puno bolje, posebno u zadnjih 20 minuta kada je pobjegao s plus dva na plus devet za manje od deset minuta.

Osim sjajnog Kastelica, istaknuli su se i David Mandić s devet golova, Ivan Sršen sa šest i Tin Kontrec s pet. Kod Dubrave po šest golova zabili su Sandro Samardžić i Petar Medić.