Novo Vrijeme do visoke pobjede protiv Futsal Dinama u prvoj polufinalnoj utakmici

Sportnet, Branimir Korać • petak, 03.05.2019.

Krenula je polufinalna serija između Novog Vremena i Futsal Dinama, a Makarani su odlično ušli u seriju i poveli s 1-0 visokom pobjedom na svom parketu...

Novo Vrijeme Apfel na domaćem terenu pobijedilo je Futsal Dinamo sa 6:1 i povelo s 1:0 u seriji. Dramatična serija protiv Uspinjače Gimke očito je utjecala na igrače iz Zagreba, koji od samoga početka nisu bili na razini.

Dinamo se čak i dobro držao do 11. minute kada je Vlado Andrijašević zabio za 1:0. I tada se otvorilo, Lucao je zabio nakon sjajnog solo prodora, a u 14. je na 3:0 povisio Vedran Kazazić. Dinamo se vratio u igru pogotkom Kristiana Čekola, no Makarani do poluvremena povisuju na 4:1 preko Eduarda koji pogađa iz blizine nakon odbijanca.

Na poluvremenu Alen Jukić zamijenio je golmane, a Tomislav Hercigonja prvi put je kapitulirao u 27. pogotkom Kazazića nakon lijepe akcije domaćina, da bi u 32. Lucao je zabio svoj također duri pogodak nakon greške Dinamove obrane.

Modre je dokrajčio Ante Sokol pogotkom u 40. minuta.

Drugi polufinalni par igra sutra, Square dočekuje Vrgorac u Gospinom polju (16:30), a uzvratne utakmice igraju se idući petak i subotu.