Preokret u seriji, Milwaukee Bucksi do pobjede u TD Gardenu

Petar Jenjić • subota, 04.05.2019.

Milwaukee Bucksi okrenuli su rezultat u polufinalu Istočne konferencije protiv Boston Celticsa koje su noćas u gostima svladali sa 123:116...

Preokret u seriji Istočne konferencije. Milwaukee Bucksi su nakon poraza u prvoj utakmici stigli do druge uzastopne pobjede protiv Boston Celticsa, a noćas se to po prvi puta dogodilo u TD Gardenu. Bucksi su u konačnici slavili sa 123:116.

Bila je to utakmica u kojoj smo vidjeli čak 53 prekršaja, od čega čak 39 u drugom poluvremenu. Ipak, spretniji i bolji kada je najviše trebalo bili su gosti koji sada vode s 2-1 u seriji.

Nakon prvog poluvremena Boston je imao poen prednosti (56:55), ali su ih Bucksi u trećoj četvrtini nadigrali sa 40:31, a tijekom posljednje dionice imali su i 17 koševa viška. Ubacili su 52 poena u reketu, naspram 24 Bostona, a njihovih 18 pogrešaka Milwaukee je iskoristio za 28 poena.

Giannis Antetokounmpo s 32 poena, 13 skokova i osam asistencija predvodio je Buckse do pobjede, George Hill dodao je 21 koš, a Khris Middleton 20 poena i pet asistencija.

Najbolji je u redovima Bostona bio Kyrie Irving s 29 poena i šest asistencija, dok je Jayson Tatum susret zaključio s 20 koševa i 11 skokova.