Bayern ovaj put nije kiksao, napravljen novi korak prema naslovu prvaka

Branimir Korać • subota, 04.05.2019.

U prva četiri subotnja dvoboja u Bundesligi nije bilo nekih neočekivanih rezultata. Bayern je slavio protiv Hannovera i stavio pritisak na Borussiju koja mora slaviti protiv Werdera u Bremenu...

U prošlom kolu Bayern je kiksao kod Nürnberga i propustio je priliku potpuno se odvojiti na ljestvici. Bavarci su odigrali samo neodlučeno dok je Borussia poražena od Schalkea.

Ovaj put Bayern je bio oprezniji, ugostio je Hannover i svladao ga s 3:1. U prvom poluvremenu Bavarci su postigli dva pogotka, prvo je u 27. minuti strijelac bio Robert Lewandowski, a zatim u 40. Leon Goretzka.

U drugom dijelu gosti su odmah dobili kazneni udarac kada je Boateng igrao rukom, a Jonathas je izveo penal i zabio za 2:1.

Jonathas je u igru ušao u 46. minuti, a u 55. minuti morao je napustiti travnjak. U samo devet minuta zaradio je dva žuta kartona i ostavio goste s igračem manje. U takvom odnosu domaćini su lakoćom zadržali prednost, a u završnici Franck Ribery samo je zaključio priču.

Vrlo zanimljivo bilo je u Mönchengladbachu gdje je Borussia dva puta stizala zaostatak protiv Hoffenheima i na kraju uzela bod. Borussia sada ima bod prednosti, još uvijek su svi u igri za Ligu prvaka iako bi dosta toga mogao reći dvoboj između Bayera i Eintrachta u nedjelju.

Kaderabek i Amiri dovodili su goste u vodstvo, ali Ginter i Drmić vraćali su Borussiju u egal. Andrej Kramarić igrao je do 75. minute.

Stuttgart je u gostima izgubio od Herthe 3:1 i sve je izglednije kako će morati u kvalifikacije za ostanak u ligi. Hertha nije imala neki veliki imperativ, ali je svejedno golovima Ibiševića, Dude i Kaloua slavila. Stuttgart je samo smanjio na konačnih 3:1 preko Marija Gomeza. Borna Sosa odradio je cijelu utakmicu za goste.

Wolfsburg je s 2:0 bio bolji od Nürnberga golovima Klausa i Tisseranda. Josip Brekalo cijelu utakmicu odgledao je s klupe.